Як робити стрічковий фундамент.

З усіх існуючих видів фундаментів стрічковий тип користується найбільшою популярністю. Пов'язано це в основному з мінімальними затратами на опалубку, арматуру і сам пристрій стрічкового фундаменту.
Інструкція
1
Зробити стрічковий фундамент для будинку ви можете своїми руками. Досить часто пристрій стрічкового фундаменту для будинку суміщають із пальовим. Будівництво, армування і заливку комбінованого бетонного фундаменту також можете виконати самостійно.
2
Для початку вивчіть деякі особливості пристрою стрічкового фундаменту. Також постарайтеся зрозуміти, як правильно робити його армування. Велике значення відіграє правильний розрахунок і приготування бетону для заливки. Якщо ви вирішили звести будинок, в якому буде присутній підвал, то сміливо вибирайте стрічковий фундамент. Зводите такий тип фундаменту на непучиністим грунті. Якщо ж грунт промерзає глибоко, то його можна віднести до категорії пучинистих. На ньому зводити стрічковий тип фундаменту вельми затратно. У вас піде багато сил і коштів на те, щоб вирити землю, армувати і залити бетоном конструкцію.
3
Особливу увагу приділіть аналізу грунту на ділянці. Після того, як ви визначили склад грунту, можете робити необхідні розрахунки. Розрахуйте глибину закладення фундаменту, визначте кількість бетону для заливки і кількість арматури для армування.
4
Для того щоб зробити по схемі правильну розбивку осей для заливки стрічкового фундаменту під будівництво будинку, застосуєте теодоліт. Якщо ж його немає під рукою, то використовуйте для цієї мети кілочки і шнур. Даний варіант застосовується найчастіше при будівництві стрічкового фундаменту під прості споруди, такі як лазня, дачний будиночок і т.п.
5
Далі викопайте траншею під влаштування фундаменту будинку. У цій справі вам може допомогти спецтехніка. Після цього встановіть опалубки. На дно траншеї засипте дрібну щебінь. Залийте цементний розчин і почекайте поки він повністю схопиться.
Зверніть увагу
Збірний стрічковий фундамент - це залізобетонна смуга, що йде по периметру всього будинку. Стрічку закладають під всі внутрішні і зовнішні стіни забудови, зберігаючи однакову форму поперечного перетину по всьому периметру фундаменту.
Корисна порада
Захист застигаючого фундаменту Залив бетон до потрібної позначки його ретельно вкривають (наприклад, руберойдом) і періодично зволожують. Так як робити стрічковий фундамент самому досить важко через динамічності процесу, необхідні добровільні помічники, які дозволять завершити роботу в один присід. Далі йдуть оздоблювальні роботи і додаткові заходи, що сприяють довговічності «підошви»: гідроізоляція та утеплення стрічкового фундаменту.