Як пізнати себе і свої здібності.

Щоб бути щасливим, потрібно пізнати себе. Пізнати свої здібності, таланти, цінності, а також сильні і слабкі сторони. Сподіватися на удачу не має сенсу, адже повезти може далеко не кожному. Бути успішним і застосовувати себе в області, яка подобається, використовувати свої здібності і таланти потрібно вміти.
Інструкція
1
Важливо пізнати себе і свої здібності якомога раніше, інакше в наслідок можна зламатися через звалені на плечі непосильної ноші і незнання власних можливостей. Багато людей просто ховають в собі таланти, якими природа їх наділила.
2
Розберіться в тому, як ефективно виконується ваша робота. Адже конкретний рід діяльності вимагає певних здібностей, якщо їх немає, то на виконання такої роботи йде багато енергії, сил і часу. В результаті залишається розчарування і заниження самооцінки. Тому займайтеся тільки тим, що вмієте.
3
Кожна людина може прогнозувати результат своєї діяльності, тобто передбачати результат якої-небудь події. Знаючи свої слабкі і сильні сторони, ви можете з легкістю передбачити результат. Уникайте роботи в сфері слабких сторін.
4
Занурюючись в улюблену роботу, ви приносите людям користь. Нелюбиму ж роботу виконуєте абияк, в підсумку користь повністю відсутня. Щоб стати щасливим, потрібно постійно розвивати свої здібності і сильні сторони, а також радіти цьому.
5
Підвищіть свою самооцінку. Пошукайте в собі позитивні і сильні сторони, ви будете вражені, наскільки ви близькі до досконалості. Поважайте себе і любите, тоді й оточуючі люди будуть ставитися до вас також. Людина всесильний, вибирайте свій життєвий шлях самостійно.
6
Заведіть собі щоденник, для того щоб описувати свої дії і почуття, а також аналізувати їх. Слідкуйте за своєю реакцією і не бійтеся вносити поправки. Не робіть того, що у вас погано виходить, робіть тільки те, з чим справляєтеся не відчуваючи труднощів.
7
Ви повинні розуміти, що гідні більшого, ви маєте на це право. Але в теж час слід знати справжні думки оточуючих людей про вашу персону. Від цього залежить ставлення, готовність до конфліктів чи співпраці. Це зовсім не означає, що думки інших потрібно приймати без критики. Оцініть свої уявлення про себе і свої здібності, а також думка оточуючих з максимальною вимогливістю. Таким чином, ви пізнаєте себе.
Зверніть увагу
Будь-який сумнів у своїх силах і своєї значущості, а також комплекси і страхи, застарілі переконання, емоційні прив'язки, можуть стати перешкодою на дорозі до самореалізації.
Корисна порада
Іноді реалізації талантів перешкоджають стреси, відчуття безглуздості того, що відбувається і невдачі. Можливо, ви просто переживаєте кризу і в такому випадку потрібно взяти себе в руки і подолати всі негаразди, з гордо піднятою головою йти по життю широкими кроками.
Існує велика мудрість у відомому висловлюванні про те, що зовнішній світ - це відображення світ а внутрішнього. Однак зрозуміти її і погодитися з нею можна, тільки пройшовши певний шлях самопізнання і спостереження за собою. Тут же відкриваються можливості для внутрішніх і зовнішніх життєвих змін.
Інструкція
1
Незалежно від того, які напрями духовного росту вам ближче, якщо ви хочете пізнати себе і світ , постарайтеся якомога раніше розвинути в собі одну корисну, але дуже важку для непідготовленої людини звичку. Це звичка спостерігати за самим собою. Йдеться про спостереження за власною поведінкою, за що відбуваються у вашому житті подіями і вашою реакцією на них, за власними переживаннями та емоціями. Поселите в вашій голові такого «спостерігача», який стежитиме і запам'ятовувати все, що відбувається з вами.
2
Ефект від цієї звички ви відчуєте пізніше. І він буде двояким. З одного боку, в кожному з нас такий «спостерігач» існує з самого дитинства. Саме тому ми і можемо згадувати минуле і аналізувати свою поведінку. Однак, з іншого боку, починаючи посилено спостерігати за своїми переживаннями і діями, ви як би перестаєте бути безпосереднім учасником подій, стаючи їх безпристрасним свідком. Через деякий час ви помітите несподівані зміни.
3
Ймовірно, першим, що ви побачите, будуть повторювані ситуації, які відбуваються у вашому житті з певною періодичністю. Вони можуть бути пов'язані з міжособистісним спілкуванням, з якимись подіями на роботі чи особистими стосунками. Зазвичай поведінка людини в схожих ситуаціях фор світ уется відповідно до однієї і тієї ж рольовою моделлю. В результаті виникає якийсь автоматизм: відбуваються сотні схожих ситуацій, які мають сотні різних рішень, але в силу звичок кожна людина діє весь час однаково, і в кінці отримує закономірний результат, навіть якщо спочатку він прагнув зовсім до іншого.
4
Через деякий час ви почнете помічати схожі закономірності і в житті інших людей. Це дозволить вам побачити, наскільки складний і водночас чітко організований світ : кожна людина фор світ ует своє життя сам, а будь-які рішення, які він або вона приймає протягом житті, неодмінно мають свої слідства і через складні взаємозв'язки, ситуації та відносини з іншими людьми впливають на нього самого. Як ви будете далі міняти свій внутрішній і зовнішній світ , залежить тільки від вас. Ключ до того, як пізнати себе і світ , знаходиться в ваших руках.