Як виростити хорошу розсаду помідор. Як виростити розсаду томатів.

Помідор або томат - південноамериканська за походженням рослина з сімейства пасльонових, завоювало популярність по всьому світу завдяки своїм м'ясистим і соковитим плодам. Томат відрізняється досить довгим періодом вегетації, а тому, в умовах середньої смуги Росії, не висівається в грунт, а висаджується розсадою.
Вам знадобиться
  • - насіння томатів;
  • - «Епін-екстра»;
  • - марганцівка;
  • - грунт «Мікропарнік»;
  • - дернова земля;
  • - перегнійна земля;
  • - промитий пісок;
  • - люмінесцентна лампа.
Інструкція
1
Для початку вирощування розсади, зазвичай, рекомендують вибрати середину або кінець березня. Посіявши насіння в лютому, ви ризикуєте до моменту висадки розсади у відкритий грунт отримати вже квітучі рослини, які будуть дуже довго приживатися. Перед посівом деякі городники знезаражують насіння в міцному розчині марганцівки протягом п'ятнадцяти хвилин. Після такої обробки насіння слід промити в проточній воді.
2
Приготуйте насіння, на вісімнадцять годин замочивши їх в розчині «Епін-екстра», приготованому з розрахунку чотири краплі препарату на половину склянки кип'яченої води кімнатної температури.
3
Підготуйте грунт для насіння. Для цього в будь-яку відповідну ємність насипте шар суміші, що складається з рівної кількості дернової землі, перегнійної землі і промитого піску. Товщина земляного шару повинна бути не більше п'яти-шести сантиметрів. Непогані результати дає висівання насіння в грунт «Мікропарнік». Як правило, цей грунт розфасований у пакети з темного поліетилену з мітками для прорізання під лунки.
4
Зволожите земляну суміш і посійте підготовлені насіння на глибину півтора сантиметра. Якщо ви використовуєте «Мікропарнік», закладіть в кожну клітинку по дві насінини, щоб потім залишити одне найбільш сильну рослину. Якщо у вашому розпорядженні виявився контейнер без розмітки під лунки, проведіть борозенки на відстані двох-трьох сантиметрів один від одного і закладіть насіння в них.
5
Поставте контейнери з насінням в приміщення з температурою повітря від двадцяти до двадцяти п'яти градусів. Бажано приклейте на контейнер покажчик з назвою сорту і датою посіву. Якщо ви використовуєте відкриті контейнери з землею, прикрийте їх склом або плівкою щоб утримати вологу. Якісне насіння проростуть протягом одного-двох тижнів.
6
Після того, як насіння проросте, помістіть контейнери на підвіконня. Вранці і ввечері розсаді потрібна додаткова підсвітка люмінесцентним світильником. Час від часу зволожуйте грунт в контейнерах, але не допускайте її перезволоження.
7
Коли у сіянців з'явиться чотири справжніх, тобто не сім'ядольних листочка, рослини слід пікірувати в окремі горщики. Іноді для пікіровки розсади використовують літрові пакети з-під молока, обрізані на чверть висоти. Перед висадкою розсади у відкритий грунт ці пакети можна буде просто розрізати і зняти з земляного кома.
8
Перед пікіровкою рясно полийте сіянці, витягніть їх з контейнерів і пріщіпніте корінь на третину довжини. Зробіть отвір в грунті, помістіть в нього сіянець до сім'ядольних листочків і притисніть його землею за допомогою пікірувальні кілочка, уткнутого збоку від лунки.
9
За півмісяця до висадки розсади у відкритий грунт слід загартувати рослини. Для цього в теплу погоду на одну-дві години винесіть розсаду на балкон. Якщо погода сонячна, поставте помідори в тінь, щоб не обпекти листя. Поступово збільшуйте час, протягом якого розсада знаходиться на відкритому повітрі.
10
Після того, як закінчаться весняні заморозки, розсаду можна висаджувати у відкритий грунт.