Як очистити джинси від жуйки. очистити джинси від жувальної гумки.

Прикра неприємність - улюблені джинси забруднені жувальною гумкою, яка загрожує залишити пляму, після якого їх вже не можна буде носити. Перш ніж бігти в хімчистку, спробуйте видалити жуйку підручними засобами, які діють нітрохи не гірше.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - праска;
  • - спирт або розчинник.
Інструкція
1
Заморозьте жувальну гумку. Якщо ви знаходитесь вдома, то зніміть джинси і швидко суньте їх у морозильну камеру. Коли липкий склад ґрунтовно підмерзне, то можна буде зішкребти гумку з джинсової тканини звичайним ножиком (пилочкою для нігтів, шпателем і т.д.). Якщо холодильника поблизу не виявилося або знімати штани незручно, то розшукайте трохи льоду і прикладіть його до плями (шматок льоду або заморожені продукти). Можна використовувати спеціальний заморожуючий спрей, принцип дії якого аналогічний попереднім способам. На джинсової тканини є дрібні рубчики, в які жувальна гумка може забитися, тому після соскабливания її потрібно потерти жорсткою щіткою у напрямку малюнка. Потім виперіть джинси.
2
Спробуйте приклеїти її. Якщо під руками не виявилося ні льоду, ні розчинника, то підійде ще одна жувальна гумка. Розімніть липку масу в руках і наклейте на пляму, потім різко потягніть, відклеюючи жуйку - повторіть маніпуляції кілька разів.
3
Розплавте жувальну гумку. Не завжди вдається помітити, що жувальна гумка прилипла до джинсів - можна проходити так весь день і тільки ввечері виявити пляма. В цьому випадку джинси можна спробувати врятувати за допомогою праски. Руками приберіть основну прилиплу масу, потім накрийте пляму серветкою або шматком газети (якщо джинси з темної тканини) і добре пропрасуйте. Міняти папір доведеться кілька разів - жувальна гумка розплавляється і вбирається в папір. Повторюйте процедуру до повного зникнення плями.
4
Промийте пляма. Якщо сліди від жувальної гумки старі і тканина встигла залисніли, то допоможе ручне прання. Під струменем гарячої води потріть пляму жорсткою губкою (можна двосторонньої губкою для миття посуду), періодично намилюючи тканину господарським милом.
5
Використовуйте розчинники. Занурте ватяну паличку в бензин, спирт або рідина для зняття лаку і акуратно змочіть пляма. Через кілька хвилин протріть чистим ватяним диском тканину і промийте в теплій мильній воді. Метод підходить для брюк темного кольору, а жувальну гумку зі світлих джинсів краще виводити іншими, щадними способами.