Як вишивати лічильний хрест.

Вишивка рахунковим хрестом має древню історію. У ній відбивалися бачення краси кожного народу і його національний колорит. У різних країнах орнаменти відрізнялися за колірною гамою і стилю, майстрині прикрашали вишивкою одяг, серветки, рушники, фіранки і навіть взуття, і кінську збрую. Крім того, рахунковим хрестом вишивали справжні твори мистецтва.
Вам знадобиться
  • - канва;
  • - нитки для вишивання;
  • - голка;
  • - пяльци;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для вишивки рахунковим хрестом вам буде потрібно тканину з рівномірним переплетенням, наприклад, льон. Дуже зручно вишивати по канві. Один стібок, виконуваний хрест-навхрест, заповнює площу маленького квадрата і захоплює однакову кількість ниточок в ширину і в висоту.
2
Початківцям вишивальниця зручніше буде користуватися схемами з малюнком, по ним відраховують хрестики одного кольору і переносять таку ж кількість на тканину (тому цей вид вишивки і назвали рахунковим хрестом).
3
Перш ніж почати вишивку, підготуйте матеріал, тобто обробіть край тканини і канви оверложним швом, а якщо у вас немає оверлока, то промажте їх клеєм ПВА. Коли він підсохне, вставте канву і тканина в п'яльці.
4
Відокремте від пасма (це пучок з шести ниточок муліне) дві або три нитки, вставте їх в голку і можна приступати до вишивки. Вузлики робити не варто, щоб виворітна сторона виглядала охайно. Введіть голку з лицьової сторони, а хвостик прикрийте стібками.
5
«Хрестик» - це один з найпростіших декоративних швів, який складається з двох діагональних стібків. Спочатку виконайте їх в одному напрямку, а потім у зворотному. Для того щоб «хрестики» лягали рівно, необхідно, щоб голка входила в одні й ті ж отвори. Слідкуйте, щоб стібки були виконані в одному напрямку.
6
Великі ділянки одного кольору зручніше вишивати способом під назвою «Косичка» або «Прутик». Для цього заповніть перехресними стежками рівну смужку. Проколіть тканину на лицьову сторону з вивороту і зробіть стібок вверх направо по діагоналі, потім виконайте те ж саме, але тільки справа наліво, а потім зробіть подовжений стібок вправо вниз. Далі підхопите тканину і зробіть наступний діагональний стібок справа наліво. У підсумку на виворітного стороні повинні вийти дві паралельні лінії.
7
Після того як робота буде закінчена, виперіть вишивку в теплій воді за допомогою шампуню. Потім акуратно і обережно відіжміть її, чи не викручуючи, покладіть на махровий рушник лицьовою стороною вниз і проутюжьте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Gqueg5NDB6w