Як стерилізувати рослинне масло. Стерилізоване рослинне масло.

Стерилізоване рослинне масло може знадобитися в самих різних життєвих ситуаціях. Наприклад, коли потрібно обробити шкіру новонародженої дитини або зробити заготовки на зиму. У магазині ви не знайдете рослинного масла, яке було спеціально стерилізовано, тому залишається тільки одне - навчитися стерилізувати масло в домашніх умовах.
Інструкція
1
Візьміть 250 грамів рафінованого рослинного масла і налийте його в півлітрову скляну банку. Помістіть банку з маслом в каструлю з водою і поставте на вогонь. Зверніть увагу, що ставити масло в уже гарячу воду не можна - через різницю температур банку може лопнути.
2
Під банку з маслом на дно каструлі бажано підкласти марлю, згорнуту в три-чотири шари, це також захистить банку від високих перепадів температури.
3
Помішуйте мало тонкої дерев'яної паличкою, так воно рівномірно прогреется.Стерілізовать рослинне масло необхідно протягом 30 - 40 хвилин. Вода в каструлі буде потроху википати, тому її потрібно періодично підливати, інакше банку з маслом може лопнути. Слідкуйте за тим, щоб води було на сантиметр-два більше, ніж масла в банку.
4
Не переживайте, якщо в масло потрапить кипляча вода, вона швидко підніметься на поверхню і випарується, адже ці продукти мають і різну щільність і різну температуру кіпенія.Не варто стерилізувати відразу велику кількість масла, краще при необхідності знову його приготувати.
5
Після стерилізації дайте маслу необхідно охолонути. Тільки після цього продукт можна використовувати за призначенням. До речі, залишки стерилізованого масла можна використовувати повторно, потрібно лише закрити банку з маслом чистої кришкою або закатати так, як закочують овочі на зиму.
6
Стерилізувати масло в мікрохвильовій печі категорично заборонено: при перегріві руйнуються зв'язки і складні жири продукту просто розкладаються (саме тому й не можна смажити на вже відпрацьованому соняшниковій олії), а при недогріву ви не отримаєте стерильності.
Зверніть увагу
Рослинна олія іноді використовують при купанні дітей. Для цього у ванну з водою капають 10-15 крапель стерильного продукту.
Корисна порада
Масло для новонароджених рекомендується стерилізувати відразу в пляшечці. Робиться це для того щоб не переливати вже очищений продукт в нову тару, адже добувати його з банки перед масажем малюка вкрай незручно.
Стерилізоване соняшникова олія відмінно підходить для догляду за шкірою новонародженого малюка, адже воно не містить ніяких ароматів і барвників. Також воно може стати основою для аромасуміші, використовуваних в косметичних цілях. А головне, приготувати такий продукт в домашніх умовах зовсім нескладно.
Вам знадобиться
  • - соняшникова олія;
  • - скляна пляшечка з кришкою;
  • - ківш;
  • - вода;
  • - електрична/газова плита.
Інструкція
1
Налийте соняшникову олію в невеликий скляний пухирець, що закривається пробкою або кришкою. Можна використовувати пухирець від ліків або скляну пляшечку невеликих розмірів. Ідеально підійде ємність з тонким горлом. Краще використовувати натуральне нерафінована олія. Порція не повинна перевищувати 100-150 мл.
2
Налийте воду в ківш і поставте закриту ємність з соняшниковою олією в нього. Пляшечку з олією повинен знаходитися у вертикальному положенні. Слідкуйте за тим, щоб він не падав, і масло не збовтувати під час стерилізації. Вода в ковші не повинна закривати горлечко бульбашки, але рівень води може бути і вище рівня масла в бульбашці.
3
Поставте ківш на невеликий вогонь і, після того, як вода закипить, прогрійте масло протягом 20-25 хвилин, не допускаючи закипання самого масла в бульбашці. Довга стерилізація масла призведе до того, що всі корисні речовини, що містяться в ньому, загинуть. А якщо стерилізувати масло протягом більш короткого часу, то в ньому можуть залишитися бактерії, які при потраплянні на шкіру можуть викликати різні шкірні інфекції.
4
Після того, як ви зніміть ківш з вогню, дайте маслу охолонути самостійно. Не охолоджувати ємність з маслом примусово в холодній воді або холодильнику. Залиште її у воді до повного охолодження, адже пухирець нагрітий до досить високої температури і можна отримати опік.
Зверніть увагу
Раніше соняшникова олія стерилізували за допомогою прожарювання в сковорідці. Цей метод не можна назвати безпечним, адже при прямому нагріванні масла в ньому утворюються канцерогенні речовини, шкідливі для здоров'я людини. Таке масло абсолютно непридатне при догляді за маленькою дитиною.
Корисна порада
Так як стерильність масла буде загублена через кілька днів, незалежно від того, як щільно закритий бульбашка, то рекомендується стерилізувати масло невеликими порціями на два-три застосування. Процес не займає довгого часу і при необхідності завжди можна зробити нову порцію.