Як повернути розширення файлу.

Назва файлу складається з повного шляху до нього на вінчестері, особистого назви та розширення, зазвичай вказується після знаку точки. Якщо ви якимось чином видалили розширення, то операційна система не може автоматично розпізнати тип документа і запустити його на виконання у відповідній програмі. Насамперед потрібно з'ясувати, до якого типу файлів він відноситься.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програми TrID, FileInfo, File Analyzer;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Завантажте з інтернету і встановіть одну з програм аналізу файлів TrID, FileInfo, File Analyzer та інші. Знайти можна на сайті програмного забезпечення softodrom.ru або soft.ru. Скористайтеся можливостями програми, щоб з'ясувати тип файлу. Якщо ви використовуєте програму TrID, вона виведе інформацію про можливе типі файлу в процентному співвідношенні.
2
Перегляньте докладний бінарне вміст даних в звичайному блокноті. На початку знаходиться сигнатура файлу - спеціальний набір символів з інформацією про документ. Наприклад, для архіву RAR сигнатура містить символи Rar. Детально виявити відповідно сигнатур типам файлів можна через інтернет. Також можете дізнатися розширення документа за допомогою стандартних засобів операційної системи. Для цього натисніть на файлі правою клавішею та виберіть пункт «Властивості». Перед вами з'явиться вікно, в якому буде представлена вся відповідна інформація.
3
Скористайтеся онлайн-сервісами розпізнавання файлів. Перевірити їх тип прямо в інтернеті можливо тією ж програмою TrID. З'ясувавши тип файлу, допишіть повне його розширення, просто змінивши назву певного документа. Клікніть по файлу правою кнопкою миші і в меню виберіть пункт «Перейменувати». Введіть розширення, не забувши знак точки.
4
Не варто видаляти розширення файлів просто так. Ви легко забудете тип документа, а операційна система автоматично не розпізнае дані і не підбере програму для запуску. Уважно дивіться на розширення кожного файлу, який знаходиться на вашому персональному комп'ютері. В цілому ж можна сказати, що повернути розширення якого-небудь документу не так вже й важко, головне володіти відповідним програмним забезпеченням.
Розширення для файлу - це приблизно те ж, що і бирка на багажі, який ми здаємо в аеропорту. Навантажувальна бригада, навіть якщо щось переплутає, з цієї бирці може однозначно визначити, в який літак слід занурити багаж. Точно так же операційна система повинна передати файл з додатком, за яким закріплено використане в назві розширення, коли ви двічі клацаєте його мишкою. Якщо розширення видалено або спотворено, це неминуче викличе проблеми з обробкою файлу.
Інструкція
1
Зміна назви файлу можна скасувати «за гарячими слідами». Якщо ви видалили або поміняли розширення в «Провіднику» і після цього не закривали вікно програми, натисніть «гарячі клавіші» Ctrl + Z. Це поєднання призначене функції скасування останньої дії. Якщо ви натиснете це поєднання ще раз, буде скасовано передостаннє дію і т.д. Таким способом ви можете «відкотити» ситуацію до того моменту, коли файл ще мав потрібне розширення.
2
Якщо ж потрібно лише повернути відображення розширень файлів в «Провіднику» і на робочому столі, зробіть це через налаштування параметрів папок. Щоб викликати на екран відповідний компонент операційної системи в ОС Windows 7 і Vista розкрийте головне меню системи - натисніть клавішу Win. Наберіть з клавіатури «тат» і клацніть по посиланню «Параметри папок» у верхньому рядку результатів пошуку або просто натисніть Enter.
3
У вікні установок, що визначають відображення папок, перейдіть на вкладку «Вид» і в переліку налаштувань під написом «Додаткові параметри» знайдіть рядок «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Приберіть позначку в чекбоксі цього рядка та натисніть кнопку OK.
4
При необхідності знову додати помилково віддалене розширення файлу описані вище кроки теж доведеться виконати, якщо відображення повної назви цього об'єкта відключено в налаштуваннях. Потім клікніть по потрібному файлу правою кнопкою миші і виберіть рядок «Перейменувати». Перейдіть до крайнього праворуч символу назви (натисніть End), поставте крапку і наберіть потрібне розширення. Воно буде зафіксовано в імені файлу, коли ви натиснете клавішу Enter.
5
Для відновлення розширення, написання якого втрачено безповоротно, доведеться використовувати додаткові програми. Пізнати формат файлу можна, відкривши його код в шістнадцятковому редакторі - наприклад, в Cygnus Hex Editor (http://softcircuits.com/cygnus). Однак це вимагає деяких навичок роботи з кодом файлів. Інші програми намагаються зробити це в автоматичному режимі - спробуйте, наприклад, Windows File Analyzer (http://mitec.cz/wfa.html).