Як позбутися від цибулевої мухи. Як захистити посадки лука від мухи.

Цибулева муха - один з найнебезпечніших городніх шкідників. Її личинки вражають ріпчаста цибуля, часник, цибуля-порей. Існує чимало способів боротьби з цим небезпечним ворогом, які допоможуть зберегти грядки в цілості.
Інструкція
1
Замочуйте цибулю-сіянку в слабкому розчині марганцівки на пів - години перед посадкой.Не саджайте цибулю щороку на одному і тому ж месте.Сажайте цибулю по сусідству або на одній грядці з морквою. Ці овочі - союзники і допомагають позбутися один одному від різного роду шкідників.
2
Обробляйте землю, на якій росте цибуля, деревною золою. Це відлякує луковую муху, до того ж, зола є відмінним добривом.
3
Приготуйте сольовий розчин. Зробіть першу обробку, коли цибуля проросте із землі на 5 см. Розчиніть 300 грамів солі в 10 літрах води, окропити цибулю цієї смесью.Вторую обробку зробіть через 2-3 тижні, візьміть 450 грамів солі на відро води.Третью обробку зробіть через три тижні після другої, доведіть кількість солі до 600 грамів на відро води.
4
Посипте грядку, на яку напала цибульна муха, сумішшю питної соди і крупної солі, в розрахунку 1: 2.
5
Посадіть лук поряд з грядкою, на якій ростуть помідори, т.к. цибульна муха не переносить їх запаха.Сделайте поруч з посадками лука квіткові клумби зі зростаючими чорнобривцями. Це відлякає шкідника.
6
Мульчируйте грядку з цибулею сухим гноєм (коли тільки справили посадку).
7
Полийте грядку з цибулею мильним розчином, для приготування якого використовуйте господарське мило, з розрахунку 50 грамів мила на 10 літрів води.
8
Змішайте тютюнову пил, перетертий пекучий перець і золу. Посипайте цією сумішшю уражену мухою луковую грядку.Опиляйте цибулю тютюновим пилом в чистому вигляді, можна змішувати її навпіл із золою або з вапном.
9
Мульчируйте посадку або посів лука торфом. Цибулева муха набагато рідше нападає на такі грядки.
10
Полийте уражену грядку таким розчином: на відро води візьміть один стакан солі і дві столові ложки гасу, поливайте по трохи під кожну цибулину.
11
Змішайте пісок і нафталін, в співвідношенні 10: 1. Посипте цією сумішшю грядку, на яку напала цибульна муха.
Корисна порада
Сійте цибулю якомога раніше, щоб рослини встигли зміцніти до отрождения мух з зимуючих в грунті личинок.