Як побудувати скатний дах.

Дах є одним з головних елементів будинку. Вона повинна бути виконана якісно. Від матеріалу повністю залежить термін служби, а також її зовнішній вигляд. Саме дах захищає будинок від снігу і дощу.
Інструкція
1
Для дому чи зрубу добре підходять скатні дахи. Перед тим, як займатися їх зведенням, дізнайтеся принцип пристрою. Практично всі скатні дахи складаються з мауерлата. Він являє собою бруси, за допомогою яких розподіляється навантаження на стіни. Також дах повинен мати крокви, які є її основною. Обов'язково має бути присутня обрешетка. Саме вона виступає опорою для покрівлі.
2
Зведення скатного даху почніть з мауерлата. На верхній вінець зрубу покладіть бруси, товщина яких 15 сантиметрів. Вони, як уже було сказано, будуть розподіляти навантаження на стіни. Для зниження тиску на зруб під бруси покладіть дошки. Після того, як ви поклали мауерлат, переходите до встановлення крокв.
3
Крокви зустрічаються двох видів: висячі і похилі. Найчастіше використовуються для похилого даху висячі крокви. Для них знадобляться затяжки та будівельні ноги. Щоб крокви були більш міцними, виконайте установку розкосів, стояків і ригеля. Для цієї мети використовуйте дошки шириною 15 сантиметрів. Товщина їх повинна бути близько 3 сантиметрів. З зробіть спеціальну обрешітку. Її потім встановіть між крокв. Всю конструкцію прийнято називати кроквяної фермою.
4
Щоб дах виконувала захист будинку від несприятливих погодних факторів, обов'язково зробіть звис. Для цієї мети висуньте затяжки на 60 сантиметрів за стіну. Далі з'єднайте крокви і мауерлат. Кріплення виконайте за допомогою болтів і скоб. Потім на готову обрешітку набийте настил. Для цього використовуйте листи фанери. Це робиться для м'якої покрівлі. Якщо ж покрівля буде важкою, то настил не потрібно. Використовуйте черепичний, сталевий або руберойдовий покрівельний матеріал.