Як почистити чорну дублянку.

Зима нагрянула як завжди несподівано, тому прийшов час діставати свою дублянку. Але витягнувши її з шафи, ви раптом виявили плями, від яких не позбулися торік. Чи можна почистити чорну дублянку, і що для цього потрібно?
Інструкція
1
Щоб дублянка якомога довше зберегла свій первісний вигляд, необхідно ретельно за нею доглядати. Перш за все, її необхідно періодично вичищати щіткою з натурального матеріалу, наприклад, каучукової. Берегти виріб і стежити, щоб при зберіганні на дублянку не падали прямі сонячні промені, щоб вона якомога менше перебувала під яскравим електричним освітленням і, ні в якому разі не можна вішати її біля камінів і опалювальних приладів. Промоклий дублянку сушіть на широких плічках в провітрюваному приміщенні, подалі від джерела тепла.
2
Щоб позбавитися від жирного плями на дублянці - посипте забруднене місце манкою або тальком. Ці речовини добре вберуть рідина і жир. Але врахуйте, що цей спосіб підходить тільки для свіжого плями. І ні в якому разі не посипайте жирні плями сіллю, як ви робите зі звичайними тканинами. Сіль неминуче зіпсує шкіру.
3
Деякі плями відчищаються за допомогою гумки. Візьміть звичайний шкільний ластик і потріть легенько забруднені місце. Після цього ретельно струсіть дублянку і пройдіться по ній щіткою.
4
Деякі застарілі плями чистять за допомогою бензину. Візьміть ватний диск, змочіть його в невеликій кількості бензину і ретельно протріть пляму. Тільки обов'язково спочатку випробуйте на невеликому клаптику з внутрішньої сторони, адже іноді буває така вичинки шкіри, яка не терпить дії бензину. Після чищення добре провітріть річ, щоб випарувалися всі пари бензину.
5
Засалені місця на одворотах рукавів, кишенях і комірі почистіть жорсткою щіткою, змочивши її в розчині зубного порошку і нашатирного спирту. Після просушування ретельно видаліть залишки суміші.
6
Нову чорну дублянку краще чистити спеціальними засобами. Пройдіться по магазинах шкіри і проконсультуйтеся у продавців, який засіб краще підійде для вашої дублянки.
7
Буває, що на дублянці вицвітають окремі частини. Візьміть спеціальну фарбу і, суворо дотримуючись інструкції, подкрасьте ці ділянки.
8
А ось прати дублянку можна, навіть використовуючи самі делікатні засоби. Від прання шкіра стане ламкою, буде жолобитися, річ може отримати значну усадку і вам доведеться просто її викинути.