Як перевірити мікрохвильову піч.

Мікрохвильова піч вже давно «прописалася» на сучасних кухнях. І це виправдано, оскільки мікрохвильовка дуже зручна - у ній можна розморозити продукти, підігріти обід, та ще й приготувати повноцінне блюдо. Тому хочеться, щоб вона прослужила довго і була надійною.
Інструкція
1
Спочатку ретельно огляньте зовнішній вигляд мікрохвильовки. На корпусі печі не повинно бути ніяких подряпин, вм'ятин і дефектів. Відкрийте дверцята і уважно вивчіть нутрощі робочого шафи. Покриття всередині нього має бути рівним і без будь-яких ушкоджень.
2
Особливу увагу зверніть на дверцята мікрохвильової печі. Вона повинна щільно прилягати до корпусу і не бовтатися. Не допускається ніяких перекосів дверцята щодо отвору шафи.
3
Далі перевірте режими роботи печі, яких в сучасних микроволновках існує декілька. Так, для того щоб перевірити режим «мікрохвилі» візьміть ємність з водою і поставте її на дві хвилини на повну потужність. Поки вода нагрівається, прислухайтеся до шуму печі, який вона видає. Звук повинен бути рівним і без вібрацій. Якщо корпус вібрує, то це означає, що кришка корпусу погано прикручена або ж не відрегульований внутрішній вентилятор охолодження.
4
Коли піч вимкнеться, витягніть з неї склянку з водою. Якщо у відведені дві хвилини вода стала гарячою, значить, з машиною все гаразд. Якщо ж вода ледь тепла, то мікрохвильовка явно несправна.
5
Тепер перевірте режим «гриль». Увімкніть піч на повну потужність, при цьому в шафу нічого не ставте. Після виключення перевірте, нагрівся Чи тен гриля, який розташований у верхній частині робочого шафи печі. Якщо він гарячий, значить все в порядку.
6
Залишилося перевірити режим «конвекції». Для цього включіть піч на максимальну потужність. Якщо при цьому ви відчули запах горілого масла або з духової шафи повалив дим, то це означає, що мікрохвильовка справна і нагрівається відмінно. А дим може виникнути через заводського масла. Якщо ж піч недостатньо нагрілася - це вже привід не довіряти такій машині.
7
Якщо у вас є сумніви з приводу шкідливих випромінювань мікрохвильової печі, то можна перевірити її і з цього боку. Зазвичай випромінювання вимірюють в лабораторіях за допомогою спеціального каліброваного приладу. Однак, в деяких магазинах можна придбати детектор, або пробник СВЧ, який призначений для індикації небезпечного рівня електромагнітного випромінювання. Так, поставте в мікрохвильовку чашку води і увімкніть піч. Переміщайте детектор уздовж дверцята, злегка торкаючись їм корпусу. Можна провести детектором і по дверцятах між усіма чотирма кутами. Також перевірте панель управління і вентиляційні отвори. Якщо детектор зареєструє випромінювання, терміново звертайтеся в майстерню. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно займатися техобслуговуванням або ремонтом.