Як розводити індоуток.

індоуток ще називають мускусними качками або шипун. Це досить спокійна домашня птиця, яку легко розводити і просто утримувати. М'ясо у неї дієтичне, непоганого смаку і містить мало жиру. Як же розводити індоуток?
Інструкція
1
Зазвичай індоуток містять сім'ями. Для розведення мускусних качок купите одного самця і двох-трьох самочок. Хоча самці значно більші і важать до 7 кг, але самки дуже плідні, в рік несуть по 100-120 яєць. Самок також можна з'єднувати з іншими породами качок, які більші, тоді потомство буде вирощуватися на м'ясо, тільки воно не матиме плодючості.
2
Мускусні качки не вимогливі до їжі, ростуть значно швидше, ніж інша домашня живність і вживають значно менше кормів, ніж пекінські качки.
3
Розрахуйте приміщення для індоуток з розрахунку один квадратний метр на три особини. Пам'ятайте, що це теплолюбна птах, тому утепляйте пташник. Температура для молоденьких каченят повинна бути не нижче 20 градусів. У сильні морози обов'язково підстеліть солому або тирсу в ті місця, де качки вигулюються. Слідкуйте, щоб у приміщенні не збиралася зайва волога. При підвищеній вологості качка може підхопити аспергільоз. Тому, перш ніж закладати в пташнику підстилку, посипте все хлорним вапном (1 кг на квадратний метр). Стеліть підстилку завтовшки не менше 5-и сантиметрів і періодично її міняйте.
4
При годівлі птиці використовуйте кухонні відходи, бурякове бадилля, подрібнену траву, зерно. Ячмінь попередньо замочуйте та давайте разом з водою. Мускусні качки люблять кукурудзу. Давайте їм мішанки з зерноотходов з водою і рубаною зелені. Дуже корисно додавати в корм вітамінно-мінеральні добавки. Для цього використовуйте премікс «Іван Іванович» або «Рябушку». Зараз випускають спеціальні комбікорми для качок з повним комплектом корисних мінеральних добавок.
5
Слідкуйте, щоб взимку качки не намокали. У них слабо розвинені сальні залози, тому, якщо намокнуть і обмерзнуть пір'я, птах може загинути.
6
Якщо качки почали видирати з себе пір'я, значить у них - пухопероедами, посипте їх сіркою, яка змішана з попелом або піском. Використовуйте цей засіб і для профілактики.
7
Неякісне харчування може призвести до запалення клоаки, коли на слизовій з'являються виразки і тріщини. Обробляйте їх спеціальними дезінфікуючими мазями і додавайте в раціон морква, а влітку давайте побільше свіжої зелені.
8
Якщо ж ваш птах настовбурчився, сидить на одному місці з роздутим зобом, з ніздрів виділяється сірувата рідина, вона часто розкриває дзьоб, значить у неї катар зоба. Робіть їй масаж зоба, давайте спочатку добу одну воду, а потім додавайте рідкі кисломолочні продукти. І обов'язково змініть раціон харчування.
Для розведення качок на своєму обійсті необхідно створити сприятливі для життя і розвитку птиці умови. Зробити це досить просто, особливо якщо у вас на ділянці є невеликий природна водойма, або поблизу знаходиться річка.
Інструкція
1
Приміщення, необхідне для утримання качок , практично не відрізняється від курятника, навіть трохи простіше нього. При організації житла для птиці пам'ятайте про те, що на кожну качку необхідно півтора квадратних метра площі. Краще, якщо воно буде зроблено з цегли або шлакоблоків, а підлога буде дерев'яним або глиняним, простелений тирсою або сухим листям - так ви зможете утримувати птицю в будь-який час року. Побудуйте приміщення відповідного розміру, обладнайте його годівницями, поїлками і гніздами розміром 45-50-30 см, з розрахунку одне гніздо на чотири качки. Їх краще виготовляти з дощок з підстилкою з сіна або тирси і встановлювати в затишному місці, щоб несучки не лякає.
2
Близько приміщення для птиці встановіть вольєр для прогулянок і годування в теплу пору року. Продумайте, де ваші качки будуть купатися, адже вода має велике значення для них.
3
У раціон качок повинен входити не тільки комбікорм, а й крупи, трава, овочі і навіть риба.
4
При правильному змісті і гарному харчуванні качки починають нестися у віці від 120 до 250 днів, в залежності від породи. Для того щоб отримати більше яєць, а значить і потомства, купуйте качок у розрахунку один селезень на три-чотири качки.
5
Відкладені в гніздо яйця, можна зібрати і відправити дозрівати в інкубатор, якщо він у вас є. Так ви зможете подвоїти кількість одержуваних за сезон утят.Однако варто пам'ятати про те, що для качиних яєць потрібно посилена вентиляція, тому в другій половині інкубаційного періоду варто кілька разів в день відключати обігрів яєць.
6
Через шість-вісім годин після того, як каченята вилупляться, варто провести першу оцінку молодняку. Розгляньте зовнішній вигляд каченяти, його масу, стан пуповини і поспостерігайте за його поведінкою. Здоровий каченя практично відразу після вилуплення активно вимагає поїсти, і з годуванням не варто затягувати, інакше це може позначитися на стані здоров'я птиці.
7
Для вирощування каченят необхідно підготувати хороший пташник. Роблять його точно так само, як і для курчат. Він повинен добре провітрюватися, бути сухим і чистим. У перші три дні життя каченят варто підтримувати температуру близько тридцяти градусів, потім знизити її до двадцяти восьми, а протягом другого тижня поступово довести її до вісімнадцяти градусів.
8
До десятиденного віку необхідно годувати каченят близько восьми разів на добу, потім до місяця - чотири-п'ять разів, а після цього три-чотири рази на день.
9
Перші прогулянки каченята, вирощувані з квочкою, можуть здійснювати вже на третій день, а інкубаторні - на сьомий день жізні.Прі правильному змісті і годівлі ви зможете отримати від качок велике і здорове потомство.