Як розтягнути вовняну кофту.

Після прання ваша улюблена кофта раптом стала значно менше. Це трапляється з тими речами, які у своєму складі мають натуральну шерсть, а вона при пранні в гарячій воді дає значну усадку. Чи можна якось виправити те, що трапилося і розтягнути вовняну кофту?
Інструкція
1
Найперше - при покупці обов'язково подивіться на склад. Якщо річ складається з 50 і більше відсотків вовни, краще взяти виріб на розмір більше. Адже з часом вам доведеться прати кофту, і тоді може статися її усадка.
2
Якщо це вже сталося, замочіть її в прохолодній воді, потім замість викручування загорніть в махровий рушник і злегка притисніть руками, щоб видалити зайву воду. Після цього акуратно розкладіть річ на столі на м'якої тканини і розтягніть її до тих розмірів, які вам необхідні. Нехай так висихає. Періодично повторюйте процедуру розтягування до повного висихання.
3
Але краще заздалегідь потурбуватися про сушіння вовняних речей. Для цього перед пранням розкладіть улюблений светр на тканину і відзначте шпильками його межі. Після прання в теплій воді з делікатними засобами або шампунями, полоскання в теплій воді, розкладіть його на поверхню і розтягніть до тих розмірів, які відзначили заздалегідь. Закріпіть шпильками, дайте спокійно висохнути. Після повного висихання річ гарненько струсіть.
4
Ще один спосіб - прополощіть виріб у кімнатній воді, додавши в неї 2 столові ложки перекису водню. При цьому гарненько розтягуйте кофту в ширину (не забувайте про рукава). Побільше базікайте в розчині. Дайте полежати речі в цій воді приблизно півтори години, потім злегка відіжміть і розкладіть сушити на рушник. При необхідності періодично розтягуйте кофту до потрібних розмірів.
5
Якщо після прання в светрі укоротилися рукава, намочіть їх знову і, тримаючи за плече, гарненько витягніть до потрібної довжини. Потім висушіть на плічках.
6
Можна спробувати застосувати фізичну силу. Якщо светр товстий, візьміть удвох за різні боки і тягніть. Витягайте до потрібних розмірів, не шкодуючи зусиль. Звичайно, таку річ на вихід ви вже не надягнете, але зможете ще поносити будинку або на дачі в прохолодну погоду.
7
Якщо вже нічого не можна зробити і ваша улюблена кофта перетворилася на повстяну лялькову кофточку, можете пустити її на аплікації для диванних дачних подушок і тим самим залишите пам'ять про неї.
Корисна порада
Шерстяну кофту треба прати в трохи теплій воді і м'якими миючими засобами.