Як складати паперового журавлика.

Японський журавлик - одна з найдавніших фігур в орігамі. Саме з нею пов'язана зворушлива історія японської дівчинки Садако Сасакі, яка загинула від опромінення, отриманого при бомбардуванні Хіросіми в 1945 році. Дівчинка вірила легенді про те, що бажання людини, яка зробила своїми руками тисячу паперових журавликів, обов'язково здійсниться. Про те, чи встигла Садако до своєї смерті зробити всіх журавлів, досі ведуться суперечки. Однак щоб зробити тисячу таких фігурок, в будь-якому випадку доведеться почати з першого
Інструкція
1
Паперовий квадрат для орігамі складіть по діагоналі в трикутник. Потім з'єднайте гострі кути трикутника і складіть ще раз. Покладіть заготовку так, щоб суцільний край трикутника опинився праворуч.
2
Підніміть верхню складку, розправте її і складіть квадратиком. Переверніть заготовку і виконайте те ж саме з зворотної сторони. У вас повинно вийти щось на зразок подвійного ромба - це базова форма орігамі, яка називається «Квадрат». Його можна скласти і дещо іншим способом: паперовий квадрат зігніть і розігніть по діагоналях, а потім натисніть пальцем в центр і зігніть його по намічених лініях. У «Квадрата» є «глухий» і розкривається кінці. Покладіть його до себе розкривним кінцем.
3
Складіть куточки верхнього шару ромба до центру. Переверніть заготовку. Те ж саме виконайте із зворотного боку.
4
Верхній трикутник зігніть спочатку на себе, а потім від себе, щоб утворився згин. Тепер зігнуті до центру боку разогните. Верхній кут ромба потягніть вгору, згинаючи заготовку по лініях, зазначеним на малюнку. Переверніть фігурку і зробіть те ж саме на іншій стороні. Акуратно розправте папір, стежте, щоб вона не м'ялася в куточках. У вас має вийти вузький витягнутий ромб. В орігамі такий ромб є однією з базових фігур і називається «Птах».
5
Тепер краю ромба зігніть до центру з обох сторін заготовки. Якщо ви хочете, щоб ваш журавлик вмів махати крилами, то одну половину ромба не чіпайте - у наступному кроці просто зігніть її так само, як другу.
6
Обидві тонкі «ніжки», які у вас вийшли, загніть наверх - одна служитиме хвостом журавлика, а з іншої сформуйте голову.
7
Розправте журавликів крила. Переверніть фігурку і подмімо в отвір внизу - птах вийде більш об'ємною. Якщо ви зробили журавликів товстий хвостик, то візьміть його за передню частину і обережно посмикайте за хвіст. Він почне махати крилами.