Як скласти психограмму.

Психограмма складається з початку XX століття як узагальнений психологічний портрет конкретної людини. Методики, як скласти психограмму, нерідко використовуються сучасними роботодавцями для виявлення у претендента роботи необхідних психологічних якостей, необхідних для повноцінної реалізації професійних завдань.
Інструкція
1
Рекомендації, як скласти психограмму, включають необхідність проведення психічного аналізу структури діяльності, а також характеристику вимог до психіки людини для кожної конкретної професії. Завжди складайте психограмму з урахуванням того, якими якостями повинен володіти потенційний співробітник для повноцінного виконання поставлених перед ним завдань, складаючи типовий портрет успішного професіонала. Вивчіть конкретну професію з різних сторін, проводячи процес профессіографірованія. Використовуйте для кожного необхідної якості потенційного успішного співробітника два критерії - оцінку успішного професіонала і оцінку рівня власних якостей найманого працівника.
2
Складання псіхограмми на первинному етапі передбачає чітку характеристику певної професії, тому складіть точний перелік обов'язкових завдань, які повинен виконувати професіонал. При складанні псіхограмми для красильників тканин, товарознавців-експертів, контролерів ВТК, дегустаторів враховуйте дії сприйняття, так як таким співробітникам у роботі необхідні чуттєві образи - зорові, нюхові, слухові і відчутні.
3
Складаючи психограмму для дикторів радіо і музикантів, телеведучих і акторів, лікарів та юристів, основний упор робіть на дії пам'яті, так як представниками даних професій доводиться запам'ятовувати досить значна кількість інформації. Звукові образи незамінні для композиторів, а ось в психограмм професійних художників і архітекторів, інженерів-механіків, конструкторів-модельєрів зробіть важливий наголос на зорові образи. Включіть в психограмму здатність людини до сприйняття простих і складних логічних образів, виділяючи для кожної конкретної професії один з трьох типів предпочитаемого інтелекту - словесно-логічного, технічного і соціального.
4
На наступному етапі складання псіхограмми докладно опишіть реконструкцію дій, обов'язкових для повного досягнення поставлених цілей. В даному випадку відокремте зовнішні дії успішного професіонала від їхніх можливих вчинків, виконуваних у внутрішньому плані. На останньому етапі співвіднесіть часто зустрічаються найважливіші психічні функції та професійні дії, здібності і процеси, а також вміння, які можуть забезпечити виконання всіх поставлених цілей.