Як робити аналіз казки.

Досить ефективним напрямком в психології є казкотерапія, що використовується як для дорослих, так і для дітей. Вона вимагає високого рівня майстерності і знань, уміння працювати з текстом, осягати й інтерпретувати смисли. Зокрема, існують кілька правил, присвячених тому, як потрібно здійснювати аналіз казки.
Інструкція
1
Виділіть смислові пласти в казці ще до того, як приступити до роботи з групою. Зверніть увагу на ті, які обов'язково повинні бути розкриті в ході аналізу. Вони мають бути безпосередньо пов'язані з темами, які обговорюються в даний момент з дітьми, даючи ілюстрацію можливих методів вирішення актуальних життєвих проблем.
2
Підготуйте малюнок, з якого почнеться аналіз казки. Від обговорення цієї ілюстрації протягом заняття переходите до обговорення змісту.
3
Давайте можливість дітям брати участь в обговоренні. Будьте готові до того, що з'являться нові, не передбачені вами інтерпретації. Розглядайте їх право на існування, не відкидайте нічого нового і не відповідного вашим планом. Вскриванія нових, неврахованих вами смислів - практично неминуча проблема, з якою ви зіткнетеся.
4
Розподіляйте ролі: діти повинні аналізувати казку, висловлюючись від імені тих героїв, з позиції якої вони виступають. Це має бути занурення в події, а не відсторонене спостереження. Чи не випускайте з рук ініціативу: вам необхідно зводити всі висловлювання разом, орієнтуючись на кінцеву мету і бажані висновки.
5
Зверніть увагу на те, що казка повинна відповідати вашим прагненням. Дозволена проблема повинна була наявна не в явній, але в метафоричній формі, там не повинно бути присутнім явного моралізаторства. Крім того, необхідно, щоб дії героїв могли бути змінені, припускали різні варіанти. Казка повинна дозволяти працювати з нею і довільно варіювати зміст.
6
Приділяйте увагу питанням: переходьте від більш конкретних, безпосередньо прив'язаних до розгорталися події, до більш загальних, наближеним до актуальної проблеми. Розділяйте дітей на групи, пропонуючи їм програвати казку у відповідності з новими, вигаданими ними варіантами розвитку сюжету.