Як зробити ін'єкції собаці.

На жаль, собаки, так само як і люди, іноді хворіють. Найчастіше, найефективнішим методом лікування є крапельниці й уколи. Практично будь-який курс антибіотиків призначається, як мінімум, на 5 днів. Причому, щодня необхідно робити по 2-3 уколу. Далеко не у всіх є можливість з такою періодичністю возити тварина у ветеринарну клініку. Тому власникам собак бажано навчитися робити ін'єкції самостійно.
Вам знадобиться
  • - шприц з голкою;
  • - ліки;
  • - намордник
Інструкція
1
Одягніть на собаку намордник або перев'яжіть їй морду бинтом. Попросіть помічника зафіксувати тварину.
2
Ретельно вимийте руки з милом. Візьміть шприц і голку. Слід пам'ятати, що для проведення ін'єкцій необхідно використовувати тільки стерильні інструменти. Наберіть необхідну кількість ліків у шприц і, піднявши його голкою вгору, випустіть трохи рідини. Дана маніпуляція необхідна для того, щоб видалити бульбашки повітря.
3
Для проведення підшкірної ін'єкції розсуньте шерсть собаки між лопаток, в області холки. Захопіть шкірну складку і злегка відтягніть її від тіла. Введіть голку під основу складки, під кутом приблизно в 45 градусів. Введіть ліки під шкіру тварини. Вийміть голку, заспокойте і похваліть собаку. Дезінфікувати місце уколу необов'язково. Слід знати, що якщо поршень шприца просувається досить туго то, швидше за все, голка введена неправильно - в шкіру, а не під неї.
4
Робити внутрішньом'язову ін'єкцію рекомендується в стегнову м'яз задньої лапи, із зовнішнього боку. Укладіть собаку на бік і зафіксуйте її задню лапу. Введіть голку приблизно на 2/3 її довжини, перпендикулярно шкурі тварини. У разі появи крові, вийміть голку і зробіть укол в іншому місці. Якщо кров не виступила - спокійно введіть ліки, витягнете голку і злегка помасажуйте місце уколу.
5
Виконання внутрішньовенних ін'єкцій вимагає спеціальних навичок і знань. Цей вид уколів пов'язаний з великим ризиком і повинен виконуватися тільки професіоналами. Винятком з цього правила є ситуація, коли у собаки вже встановлений внутрішньовенний катетер.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що призначати ін'єкції собаці повинен тільки ветеринарний лікар. Спроби самолікування можуть привести до ускладнень, а іноді і до загибелі жівотного.Прі попаданні голки в сідничний нерв або великий кровоносну судину можуть виникнути серйозні ускладнення.