Як випрати матрац. Як випрати з матраца вегас чохол.

Пролитий кави, який чоловік дбайливо доставив вам в ліжко, дитяча сеча, плями від чого-небудь ще - і ось вже не минуло й року, як новенький матрац потребує ґрунтовної чищенні. Але як почистити монстра розміром 2 на 2 метри, притому, що в пральну машинку він не влізе, як не заштовхувати? Є вихід.
Вам знадобиться
  • - губка або щітка;
  • - мило або щадний пральний порошок;
  • - вода;
  • - ганчірка;
  • - фен або вентилятор;
  • - сода;
  • - пилосос
Інструкція
1
Розведіть в літрі теплої води небагато (половину чайної ложки) прального порошку або натертого господарського мила. Добре розмішайте очищуючий розчин.
2
Приготуйте таз або відро з чистою водою. Цією водою ви будете споліскувати очищену поверхню. Міняти воду для ополіскування необхідно якомога частіше.
3
Приготуйте щітку або губку, а також чисті ганчірки. Звільніть матрац від постільної білизни і починайте прання.
4
Почніть очистку матраца з одного з його куточків, поступово просуваючись до центру. Змочуйте губку або щітку в мильному розчині, очищайте нею ділянку матраца, намагаючись не надто мочити виріб, а потім за допомогою вологої чистої ганчірки видаляйте залишки мильного розчину з поверхні матраца.
5
Не старайтеся з водою. Матрац не повинен промокнути, інакше в ньому може розвинутися грибок. Після того як весь матрац вичищений, ретельно просушіть його. Можете скористатися феном або вентилятором.
6
Якщо матрац чистий, але є необхідність позбутися неприємного запаху на ньому, посипте виріб тонким шаром харчової соди і залиште на кілька хвилин. Після того як сода вбере всі запахи (хвилин через 30-40), вам залишиться тільки пропилососити матрац.
Зверніть увагу
Візьміть за звичку хоча б раз на 2 тижні ретельно пилососити матрац, приділяючи особливу увагу кутах і складкам. Цим ви позбавите свою постіль від різноманітних комах, пилових кліщів, що живуть поруч з людиною і можуть спровокувати алергічні реакції. Під час чищення матраца не використовуйте засоби для виведення плям, сухі очисники. Цими коштами ви можете пошкодити свій матрац. Постарайтеся обмежитися або господарським милом, або самим щадним пральним порошком.
Корисна порада
Для того щоб матрац прослужив вам довше, використовуйте наматрацники - спеціальні простирадла з грубої тканини на гумці або свого роду чохли на блискавці, які надягають на матрац.