Як замінити термостат в ВАЗ 2110. де знаходиться термостат на ваз 2110.

Термостат в системі охолодження двигуна грає помітну роль. Він дозволяє швидко прогріти двигун до робочої температури, а потім не дає йому перегрітися, відкриваючи велике коло. Тому у термостата два види несправностей - коли він не відкривається і коли не закривається. У будь-якому з цих випадків він підлягає заміні.
Вам знадобиться
  • - ємність 5 л;
  • - ключ на 13;
  • - шланг 2 м;
  • - шестигранний ключ на 4.
Інструкція
1
Злийте охолоджуючу рідини з радіатора системи охолодження двигуна. Для цього візьміть чисту ємність в обсязі 5 літрів, накидной або ріжковий ключ на 13, шланг довжиною 2 м, викрутку і шестигранний ключ на 4. Відкрутіть пробку в низу з лівого боку, це пластмасовий баранчик, так що він відгвинчується рукою. Опустіть шланг в ємність, а другий кінець швидко піднесіть до зливного отвору. Дочекайтеся, поки рідина з радіатора не перестане текти, потім приберіть шланг і поставте пробку на місце.
2
Злийте рідину з блоку двигуна. Для цього візьміть ключ на 13 і відкрутите пробку, що знаходиться на ньому справа внизу поруч зі стартером і також, як в попередньому пункті, злийте охолоджуючу рідину з блоку в ємність. Після заміни термостата її можна буде знову використовувати.
3
Зніміть кришку термостата. Він розташований на блоці ДВС праворуч над коробкою передач, відкрутіть три болта шестигранним ключем на 4, звільніть два хомута на патрубках, які підключені до неї, від'єднайте її від патрубків. У кришці знаходиться елемент термостата, який слід замінити.
4
Видаліть несправну частину термостата з кришки, для цього злегка натисніть на нього, а потім поверніть проти або за годинниковою стрілкою, і він під дією пружини вийде з кріплення. Зберіть термостат, після заміни на новий елемент, у зворотній послідовності. Замініть також кільце ущільнювача між корпусом і кришкою термостата, зазвичай воно йде в комплекті з новою запчастиною. Змастіть додатково місце з'єднання герметиком, перед установкою кришки на місце. Також промажьте і кінці патрубків, які підключіть до кришки і зафіксуйте потім хомутами. Залийте охолоджуючу рідину в систему охолодження і запустіть двигун.
5
Перевірте правильну роботу термостата. Для цього прогрійте двигун до температури 85-90 градусів (момент відкриття великого контуру) і помацайте патрубок. Він повинен бути гарячим.
Заміна термостата в системі охолодження двигуна ВАЗ не вимагає від майстра спеціальної підготовки. Справитися з даною процедурою може самостійно будь-який автовласник.
Вам знадобиться
  • Викрутка,
  • силіконова змазка,
  • ємність для зливу антифризу.
Інструкція
1
Перед початком роботи по заміні термостата в системі охолодження двигуна ВАЗ автомобіль необхідно встановити на рівну поверхню. Якщо температура охолоджуючої рідини висока, то треба почекати, поки мотор охолоне.
2
Потім відкрутите в нижній частині радіатора зливну пробку і злийте охолоджуючу рідину в заздалегідь підготовлену ємність. Не забудьте зняти кришку на розширювальному бачку. Після чого переходите до правого боку моторного відсіку і ослабте викруткою три хомута, фіксуючих гумові патрубки на термостаті.
3
Зніміть патрубки з термостата. Сам пристрій видаліть, як непотрібне, а внутрішню поверхню патрубків змастіть невеликою кількістю силіконової змазки. Закінчивши з даною процедурою надіньте патрубки на новий термостат і надійно затягніть хомути на них.
4
Закрутіть пробку в нижній частині радіатора, заповніть систему охолодження двигуна антифризом і запускайте мотор. У міру прогріву машини стежте за станом герметичності, як термостата, так і місць з'єднання з патрубками.