Як покрити дах залізом. покрити дах гаража залізом.

При невеликих ухилах даху покрівля з чорного або оцинкованого заліза володіє перевагами перед іншими. Для гаража, лазні можна її виготовити самостійно, за великим рахунком нічого складного тут немає. Покрівля з чорного заліза, яка періодично забарвлюється, служить 20 і більше років, а оцинкована - більше 30 років.
Вам знадобиться
 • - верстак з прибитим до краю стільниці сталевим куточком довжиною 1,5 м;
 • - ножиці покрівельні;
 • - киянка;
 • - два покрівельних молотка з плоскими бічними гранями і бойком;
 • - вимірювальна лінійка;
 • - чертілка;
 • - покрівельні кліщі або кромкогібщік;
 • - щітка по металу;
 • - бензин або пральний порошок;
 • - оліфа;
 • - сурик.
Інструкція
1
Підготуйте чорне покрівельне залізо до початку робіт. Для цього його очистіть від іржі щіткою по металу, знежирте бензином або промийте пральним порошком. Потім покрийте грунтом - натуральною оліфою з суриком з двох сторін. Це пов'язано з тим, що в подальшому готову покрівлю фарбують тільки зовні. Покрівельні листи з'єднайте між собою фальцевим з'єднанням: лежачим або стоячим.
2
Виготовте для рядового покриття покрівлі картини - частина покрівельного покриття, у якого підготовлені кромки для фальцевого з'єднання. Їх зробіть складовими з двох аркушів, якщо аркуші довжиною менше 1,5-2,0 м.
3
Покладіть лист на край верстака і нанесіть чертилкой лінію для відгину фальцевой кромки, притримуючи рукою, щоб він не зміщувався. Потім зробіть киянкою на його кутах по ризикові два маякових отгиба. Лист буде тепер зафіксований, що відразу відчується. Потім по ризикові поступово відгинайте всю кромку, переверніть його і відігнуту кромку киянкою звалите на площину. Підготувавши таким чином два листа, з'єднайте в замок, який ущільните киянкою. Для надійності, фальц підсічіть молотком або металевою планкою. Підготуйте кромки стоячого фальца таким же способом, використовуючи гребнегіб, але можна це зробити і двома молотками.
4
Розкладіть картини в рядах в напрямку від коника до жолоба. Потім до першої в першому ряду смуги покладіть другу, зачіпляючи верхнім отгибом за нижній відгин попередньої, і т. П. Сполучайте картини між собою лежачими фальцами, використовуючи для ущільнення сталеву смугу 5х60 мм. У місці стикування картин в готової смузі випряміть кромки для стоячих фальців. Слід пропускати все рядові смуги через коник з розрахунком, щоб після обрізки була можливість відігнути коньковую кромку по висоті 60 мм на одному схилі, а на іншому - 30 мм.
5
Звалите стоячі фальци рядового покриття, які входять до ребер і на коник даху, в сторону малого відгину приблизно на 80 - 100 мм, зробіть невеликі припуски. Зміцніть смугу у коника цвяхом за малий відгин, вивірені її положення за допомогою шнура.
6
Зафіксуйте рядову смугу по довжині малого відгину, підтягнувши її щільно до обрешітки кляммерами (бляшані смужки шириною 40 мм). Поставте останні з розрахунку два і більше на кожну сторону листа на відстані 600 мм. Прибийте їх цвяхами до бічних граней брусків обрешітки, загнув на кромку малого відгину.
7
Розташуйте суміжні рядові смуги на схилі таким чином, щоб зміщення лежачих фальців в картинах було не менше 50 мм. Для цього подрежьте на 50 мм кожну парну смугу у коника і обріжте першу рядову смугу суміжного ската уздовж. З'єднайте рядові смуги одинарним стоячим фальцем гребнегібом і киянкою. Для цього станьте обличчям до коника і рухайтеся в напрямку від коника до карниза. Підведіть гибочний скребок гребнегіба впритул до малого відгину, вони повинні бути на одному рівні. Потім звалите киянкою кромку великого вигину на площину скребка, одночасно і плавно перестанавлівая гребнегіб вздовж фальца. Потім переставте його на суміжну рядову смугу, при цьому його брусок повинен упиратися в тильну грань фальца, і ущільніть фальц киянкою.
8
Зробіть комір, щоб вода не затікала біля димової труби. Це вважається найбільш слабким елементом покрівлі і найскладнішим для не фахівця. Щоб уникнути щілин при складанні, слід ретельно провести вимірювання. Якщо ви не впевнені у своїх силах при виконанні фальцевих сполуки фартухів коміра, то замість цього зробіть відгини по напрямку стоку води, а потім їх склепати і пропоїти.
Пристрій даху гаража залежить від виду покрівельного матеріалу. В даний час на ринку досить великий вибір різних матеріалів. Все залежить від ваших уподобань і фінансових можливостей.
Інструкція
1
Якщо гараж розташовується поруч із житловим будинком, то рекомендується покрити його аналогічним покрівельним матеріалом, що і сам будинок. Такий дизайн будівель буде досить гармонійно дивитися і добре прикрасить ділянку. Ви можете навіть використовувати елітні види покрівлі, наприклад, металочерепицю. Врахуйте, монтаж такого матеріалу досить складний і вимагає спеціальних навичок.
2
Якщо ж гараж розташований далеко від будівлі, то перевагу краще всього віддати більш доступним покрівельним матеріалам, наприклад, руберойду, оцинкованому металу або шиферу. Кожен з них вимагає певних правил установки, при дотриманні яких покрівля буде міцна і водонепроникна.
3
Якщо ви вирішили покрити дах руберойдом, то для початку зробіть жорсткий суцільний каркас обрешітки. В ролі гідроізолятора буде використаний руберойд. Даний матеріал має подвійну функцію: ефективний захист від води і створення міцного недорогого покриття. Такий покрівельний матеріал продається в рулонах.
4
Покривати дах гаража необхідно трьома шарами руберойду. Два нижніх пласта будуть підкладковими, а верхній - покривний. Також варто відзначити, верхній шар обов'язково повинен мати щільну посипання. Основу потрібно змастити бітумної мастилом. Тільки після цього можна накривати її першим шаром руберойду. Розташуйте його паралельно коника даху. Стелити матеріал необхідно смугами внахлест. На краях загорніть його під козирок. Додатковий шар можна прибити шиферними цвяхами. Після цього всю поверхню потрібно покрити бітумною мастилом. Далі укладається наступний підкладковий шар. Краю знову необхідно звернути. Аналогічним чином наноситься останній покривний шар. Врахуйте, на поверхні не повинно бути складок. Даний дефект в більшості випадків призводить до швидкого псування покриття. Служити такий дах буде близько 15 років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0VDdc75KuJI