Як дізнатися тип темпераменту. Як дізнатися свій темперамент тест.

Часто доводиться чути: темпераментна людина, темпераментна гра (про акторів), темпераментне виконання (про співаків або танцюристах). Темпераментність - це жвавість, збудливість, пристрасність. Проте сам термін темперамент означає сукупність індивідуальних особливостей людини, пов'язаних з нервовою діяльністю.
Вам знадобиться
  • психологічний тест
Інструкція
1
Поняття «темперамент» ввів давньогрецький лікар Гіппократ. Він виділив чотири основних типи поведінки людей в залежності від переважання в організмі певних елементів: холерик - імпульсивна людина, «гарячий», запальний. Ці риси дає йому переважання жовчі (від греч. Холе - «отрута»). Флегматик - спокійний, розважливий, повільна людина з переважанням лімфи (від греч. Флегма - «мокрота»). Сангвінік - енергійний, веселий чоловік, переважає кров (від греч. Сангуа - «кров»). Меланхолік - сумний, полохливий людина, переважає чорна жовч (від греч. мелена холе - «чорна жовч»). Теорія Гіппократа досі є найвідомішою і використовуваної класифікацією характерів.
2
Для визначення типу темпераменту існує безліч психологічних тестів. Виберіть один з них, скориставшись спеціальними книгами або інтернет-сайтами. Відповідайте на питання максимально відверто, навіть якщо вам здасться, що ваша відповідь суперечить загальноприйнятим законам поведінки або навіть етики. Таким чином, ви отримаєте повну картину своїх індивідуальних рис. До того ж питання під різними і далеко стоять номерами можуть бути взаємопов'язані, так що, обманюючи себе, ви можете отримати суперечливий результат.
3
Майте на увазі, що ваша особистість може мати риси різних типів, тому не дивуйтеся, якщо виявиться, що ви одночасно сангвінік і холерик. Це означатиме, що в різних життєвих ситуаціях ви можете чинити згідно того чи іншого типу.
4
Найвідоміший тест на визначення темпераменту - тест Айзенка, британського психолога, який розробив також тест на інтелект. Тести інших авторів, як правило, копіюють його принцип або є більш спрощеними варіантами з більшою похибкою.
Зверніть увагу
Тип темпераменту не впливає на здібності, просто люди різних типів мають різний підхід до вирішення тієї чи іншої проблеми або задачі.Некоторие компанії та організації використовують психологічні тести при найманні персоналу.
Корисна порада
Позитивні і негативні риси властиві кожному типу темпераменту, переважання перших чи других підвладне самій людині.