Як рахувати косинус.

Синус і косинус - дві тригонометричні функції, які називають «прямими». Саме їх доводиться обчислювати частіше інших і для вирішення цього завдання сьогодні кожен з нас має чималий вибір варіантів. Нижче приведено декілька найбільш простих способів.
Інструкція
1
Використовуйте транспортир, олівець і аркуш паперу, якщо інших засобів обчислення немає під рукою. Одне з визначень косинуса дається через гострі кути в прямокутному трикутнику - його значення дорівнює співвідношенню між довжиною катета, лежачого навпроти цього кута і довжиною гіпотенузи. Намалюйте трикутник, в якому один з кутів буде прямим (90 °), а другий дорівнює куту, косинус якого потрібно обчислити. Довжина сторін при цьому не має значення - намалюйте їх такими, які вам зручніше вимірювати. Виміряйте довжину потрібного катета і гіпотенузи і розділіть перше на друге будь-яким зручним способом.
2
Скористайтеся можливістю визначати значення тригонометричних функцій за допомогою калькулятора, вбудованого в пошукову систему Nigma, якщо у вас є доступ в інтернет. Наприклад, якщо потрібно обчислити косинус кута в 20 °, то завантаживши головну сторінку сервісу http://nigma.ru наберіть в полі пошукового запиту «косинус 20 градусів» і натисніть кнопку «Знайти!». Можна слово «градусів» опустити, а слово «косинус» замінити на cos - у кожному разі пошуковик покаже результат з точністю до 15 знаків після коми (+0,939692620785908).
3
Відкрийте стандартну програму-калькулятор, що встановлюється разом з операційною системою Windows, якщо немає доступу до інтернету. Зробити це можна, наприклад, одночасно натиснувши клавіші win і r, потім увівши команду calc і клацнувши по кнопці OK. Для обчислення тригонометричних функцій тут призначений інтерфейс, з назвою «інженерний» або «науковий» (в залежності від версії ОС) - виберіть потрібний пункт в розділі «Вид» меню калькулятора. Після цього введіть величину кута в градусах і клацніть по кнопці cos в інтерфейсі програми.