Як експортувати моделі.

3D-моделювання - процес вкрай захоплюючий і творчий. А от експорт моделей з ігор та імпорт в гру своїх власних об'єктів - заняття, що вимагає якщо не спеціальних технічних навичок, то принаймні розуміння принципу і суті дій, а також логічного мислення.
Вам знадобиться
  • -додаток для витягання файлів
  • -конвертер
  • -3d-редактор
  • -додаток для експорту файлів
Інструкція
1
Переконайтеся, що всі необхідні програми і утиліти встановлені на вашому комп'ютері, так як експорт моделі часто не обмежується роботою в одному або двох додатках. У різних іграх формати файлів з моделями можуть бути різними (.bin, .mdl, .package і так далі), а об'єкти можуть зберігатися або окремо, або в сценах. Встановіть саме ту програму для вилучення моделей, яка підходить під вашу гру, або універсальну - витягує сцени з більшості ігор (наприклад, 3D Ripper DX).
2
Відкрийте програму і, слідуючи інструкціям по роботі з конкретною програмою, збережіть модель в директорію, яку потім самі зможете знайти, і в тому форматі, який підтримує ваш 3D-редактор. Якщо ви витягнете об'єкт, який потім не зможете відкрити, то й експортувати його нема чого. У разі необхідності проблему можна вирішити за допомогою конвертера. Перш ніж встановлювати ту чи іншу утиліту для конвертації, переконайтеся, що вона працює з потрібними типами файлів. Іноді доводиться конвертувати один і той же файл кілька разів до тих пір, поки він не стане потрібного формату.
3
Щоб відкрити файл з моделлю, запустіть редактор. Швидше за все, через звичайну команду «Відкрити» зробити це у вас не вийде, тому оберіть команду «Імпорт» і вкажіть у полі «Тип файлу» той формат, в якому збережена ваша модель (.FBX, .OBJ, 3DS і так далі) . Внесіть в модель всі необхідні зміни за допомогою функцій редактора і збережіть об'єкт, знову ж таки, в правильному форматі - в тому, який зможе прочитати ваша програма для експорту моделей безпосередньо в гру. Для збереження файлу на жорсткому диску (знімному носії) вибирайте команду «Експортувати», а не «Зберегти».
4
Багато ігор, що передбачають додавання користувацького контенту, мають окрему папку для нього: потрапивши в потрібну директорію, файл розпізнається грою автоматично. Але для цього, знову-таки, у файлу має бути відповідний формат. Запустіть додаток, що дозволяє створювати файли для гри. Імпортуйте в нього свою модель, відредагуйте всі необхідні дані - положення, освітлення, точки взаємодії та інше. Збережіть файл у форматі, що розпізнається грою.