Як дізнатися про струс мозку. Як дізнатися чи є у людини сатресеніе мозку.

Струс мозку може відбутися внаслідок удару або різкого руху голови. По суті це найбільш легка форма черепно-мозкової травми. Струс небезпечно можливістю розвитку віддалених ускладнень, а тому має бути вчасно діагностовано і проліковано.
Інструкція
1
Якщо на ваших очах людина отримала травму голови, необхідно оцінити його стан, при необхідності викликати лікаря і надати першу допомогу. Оцініть рівень свідомості потерпілого. Якщо людина на якийсь час знепритомнів, скаржиться на втрату пам'яті, дезорієнтований - ймовірно, у нього струс мозку. Викличте швидку допомогу, щоб виключити більш серйозні пошкодження мозку.
2
Поцікавтеся самопочуттям потерпілого. Найчастіше при легкій черепно-мозковій травмі хворий скаржиться на сильний головний біль. Вона може бути пульсуючим або давить, розлитої або локальної. Якщо біль посилюється навіть від мінімальної фізичного навантаження, до неї приєднується світлобоязнь і нудота, найімовірніше, у людини дійсно струс мозку.
3
З'ясуйте, чи не турбує потерпілого запаморочення. Порушення координації і рівноваги є однією з ознак струсу мозку.
4
Перевірте симетричність зіниць потерпілого. Зверніть увагу на їх форму. Будь-які відхилення від норми можуть вказувати на струс головного мозку.
5
Спостерігайте за постраждалим протягом перших трьох днів після травми. Симптоми струсу можуть проявитися не відразу. Якщо людину постійно хилить на сон, працездатність знижена, а настрій пригнічений, зверніться до лікаря для консультації. Якщо симптоми виникли після удару голови, без огляду невропатолога не можна виключити струс головного мозку.
6
Навіть якщо діагноз не викликає сумніву, і людина відчуває себе нормально, після удару голови зверніться до лікарні. Струс - одна з найлегших черепно-мозкових травм. Нерідко за ним ховаються більш серйозні проблеми, такі як забій або здавлення мозку. Наполягайте на проведенні комп'ютерної томографії для виключення крововиливу, набряку та інших ускладнень.
7
Якщо травму отримав дитина, зверніть увагу на його поведінку. Знижений апетит, безпричинний плач, неспокійний сон повинні насторожити вас. Клінічна картина струсу мозку у дітей буває змазана, тому при будь-якому сильному ударі краще перестрахуватися і пройти обстеження для уточнення діагнозу.
Струс мозку відноситься до черепно-мозкових травм. Це найпоширеніший діагноз у дитячій травматології. Струс мозку часто супроводжується нудотою, блювотою, головним болем. Але іноді ознаки з'являються через кілька годин після струсу, і виявити їх досить складно.
Інструкція
1
У дорослих і дітей шкільного віку струс мозку можна виявляється за кількома основними ознаками. Зверніть увагу, якщо у хворого була втрата свідомості, нудота, блювання, запаморочення, головний біль. Нерідко виникає ретроградна амнезія - втрата пам'яті, при якій хворий не пам'ятає, як він впав, а також забуває події, що передували травмі.
2
При травмах у дітей дошкільного віку зверніть увагу на такі ознаки струсу мозку, як болі, уповільнення або почастішання пульсу, зміна артеріального тиску, пітливість, блідість шкірних покривів, млявість. Дитина буде примхливим, дратівливим. Можуть з'явитися проблеми із засинанням і сном.
3
Майте на увазі, що у малюків до року струс мозку часто протікає без виражених симптомів. Через особливості дитячого організму симптоми можуть проявитися через кілька годин після травми, після періоду задовільного стану. Втрата свідомості відразу після травми буває рідко. Протягом доби може спостерігатися блювота, відрижки, поганий апетит, безпричинний плач, блідість, сонливість, порушення сну.
4
Проявіть витримку і самовладання, якщо виявите у дитини один з найбільш тривожних симптомів струсу - посттравматическую сліпоту. Тимчасова втрата зору може розвиватися відразу після травми і зберігатися протягом декількох хвилин і навіть годин. Пізніше зір відновлюється. Причини цього стану так і не вивчені.
5
Обов'язково покажіться лікаря, якщо у вас або вашої дитини була травма голови. Хірург і невролог виявляють струс мозку по специфічних симптомів: сіпання очних яблук, порушення координації рухів та іншими ознаками. Обов'язково буде зроблений рентген, який дозволить виключити тріщини і переломи черепа. Можливо, вам призначать інші обстеження для виявлення вогнищевих змін мозку або його набряку. Вчасно проведена діагностика та розпочате лікування допоможуть уникнути важких наслідків.