Як скласти бізнес-план ресторану.

Складання бізнес-плану - важлива частина підготовчих робіт для будь-якого виду бізнесу. Якщо ви хочете самі відрити ресторан, то складаєте бізнес-план для себе як засновника бізнесу. Ви ще раз обмірковуєте модель будівництва свого бізнесу і фіксуєте його основні моменти. Якщо вам потрібно надати бізнес-план для інвестора, то його метою буде максимальне залучення інвестицій у ваш проект. Познайомтеся з обома видами бізнес-планів.
Інструкція
1
Спочатку розгляньте, як складати бізнес-план для себе. На перший погляд здається, що ніякі плани вам вже не потрібні, що ви вже все знаєте. Але не поспішайте з висновками - краще зайвий раз все обміркувати і записати на папері, ніж потім рвати на собі волосся, якщо ваш ресторан замість планованої вигоди приноситиме одні збитки. Спокійно запишіть всі свої думки на папері: психологи в один голос твердять, що в такому вигляді наші думки виглядають набагато реальніше.
2
Бізнес-план ресторану повинен повністю охоплювати всі найважливіші пункти по створенню та розкрутці вашого ресторану. Ось основні положення, які варто детально обдумати: - вид вашого ресторану (звичайний, елітний, національний), - ваші цільові відвідувачі (обрисуйте в загальних рисах портрет вашого потенційного відвідувача: його вік, соціальний стан, дохід, сімейний стан і т.д. ), - асортимент вашого ресторану (яким буде ваше меню, фірмові страви) .- розташування ресторану (спальний район або елітні будинки), - площа по ресторан (її розміри та орендна плата), - обладнання та продукти (постачальники, закупівельна вартість та ціна страв), - персонал (кухарі, офіціанти, охорона, бухгалтерія), - необхідні витрати на оформлення документів по реєстрації ресторану і ліцензій, - витрати на рекламу.
3
Після того як ви відповісте на всі питання, ваш ресторан буде виглядати більш реальним. Ви зможете підрахувати необхідну кількість фінансових вкладень у відкриття свого бізнесу.
4
Варто провести розвідку у конкурентів, особливо якщо пригледіли місце під ресторан поруч з уже діючим кафе або рестораном. Пошукайте інформацію в інтернеті, в засобах масової інформації, в колі бізнесменів, у яких вже є досвід роботи з рестораном.
5
Якщо ви готуєте бізнес-проект ресторану для інвестора, то скласти потрібно дещо інший документ. У своєму бізнес-плані ви повинні показати, що ваш ресторан має хороші перспективи роботи, йому потрібно надати підтримку і допомогти розвиватися далі.
6
Більш докладно варто зупинитися в бізнес-плані на заслугах і досягненнях вас особисто і ваших працівників як майбутніх членів однієї команди. Опишіть інвестору майбутнє свого ресторану, спираючись на маркетингові дослідження.
7
Важливим питанням буде час окупності ресторану - інвестору вкрай важливо знати розміри і терміни отримання прибутку. Складіть приблизний план-прогноз на перший рік існування ресторану із зазначенням фінансових затрат. Інвестор повинен бути впевнений в вас, як партнері.
Корисна порада
Щоб привернути увагу інвестора до вашого проекту, обміркуйте заздалегідь всі деталі зустрічі - від вашого ділового костюма до форми вашого бізнес-плану ресторану.