Як побудувати фонтан на дачній ділянці. зробити фонтан в домашніх умовах.

Фонтан на дачній ділянці є одним з найцікавіших елементів ландшафтного мистецтва. Звук і вид падаючої води завжди діяв заворожуюче. Крім того, фонтан в спекотний літній день дає можливість зануритися в прохолоду.
Вам знадобиться
  • - плівка;
  • - пісок;
  • - насос;
  • - фільтр;
  • - насадки для форми струменя.
Інструкція
1
Викопайте котлован, утрамбуйте його і очистіть від каменів. Просійте пісок і засипте їм дно шаром приблизно 5 см. Застелите весь котлован плівкою так, щоб кінці виходили на 50 см на берег. Можна використовувати також залізобетон або обмазати краю глиною. Закріпіть плівку каменями або плиткою, висадіть біля котловану декоративні рослини.
2
Встановіть насос на дно котловану. Для цього підготуйте бетонну чи металеву підставку, щоб він не засмічувався. Розбризкується насадка повинна знаходиться над поверхнею води. Насос має спеціальний фільтруючий кожух, функція якого - захищати пристрій від можливого попадання сміття, якщо необхідно, то кожух можна відкрити. Для різних форм струменя використовуються різні насадки, наприклад, "лава", "гейзер", "вулкан", "бризки шампанського" і т.д. Регулювання напору здійснюється спеціальною ручкою на насосі або насадці. Є також варіанти з дистанційним управлінням.
3
Змонтуйте фільтр, який є дуже важливим елементом. Вода, циркулюючи, починає з часом мутнеть, цвісти і пінитися. Дану проблему він і усуває, тобто очищає водойму про мікроорганізмів. Система фільтрації буває різною, звичайна складається з фільтруючого елемента (картридж) і насоса. Поставте фільтр або в ємність, спеціально для нього призначену, або ж прямо в насос. Також існує спеціальна добавка, яка розчиняючись у воді, очищає її.
4
Для додаткового прикраси дачного фонтану встановіть підсвічування. Її зазвичай монтують на насадку або ж на насос. Вона може бути підводного, поверхневої або плаваючою. Коли рівень води у фонтані зменшується, то її слід долити, так як при її недоліку порушується робота насоса. У зимовий час фонтан не використовують і обладнання демонтують. Вода обов'язково зливається.
Фонтани, розташовані на території столиці Росії з року в рік захоплюють своєю пишністю не тільки гостей міста, а й жителів Москви. Для того щоб повною мірою насолодитися видом прекрасних споруд, необхідно знати графік роботи фонтанів.

Час роботи московських фонтанів

Зазвичай фонтани столиці починають працювати з моменту встановлення теплої погоди. Це відбувається в останніх числах квітня. У 2014 році офіційне відкриття сезону фонтанів відбулося 30 квітня. У цей день в період часу між 15 і 17 годинами запрацювало 45 найкрасивіших водних споруд города.Однако Москва славиться тим, що на її території розміщено більше 500 різних за величиною і архітектурі фонтанів.
На території Москви розташоване 560 різних фонтанів.
Решта архітектурні будови почали свою роботу трохи пізніше, як тільки пройшли всі перевірки і були повністю готові до запуску.ВДНХ, згідно давно сформованою традицією, початок радувати всіх туристів, гостей міста та мешканців столиці прекрасними фонтанами трохи раніше, а саме: 11 квітня можна було спостерігати запуск водної алеї та відомого багатьом фонтану «Дружба Народів» .Щоденний в 8 ранку включаються всі московські фонтани і продовжують свою роботу до самого вечора. Змовкає шум води лише до 23 години, а у вихідні та святкові дні - до півночі. Тому, незважаючи на щільний робочий графік, всі бажаючі завжди можуть насолодитися видом улюблених фонтанів або відпочити поблизу, вдихаючи наповнений водними бризками повітря, настільки незвичний в межах великого города.Некоторие фонтани можна споглядати цілодобово, тому вони не переривають своєї роботи. Це водні споруди, розташовані на Поклонній горі і Манежній площі, а також фонтани біля Київського вокзалу і на Кутузовському розв'язки.

Самі незвичайні фонтани Москви

Неперевершений і чудовий фонтан «Дружба Народів» варто хоча б раз побачити кожному, хто опинився в Москві. Він вражає уяву своїми розмірами і пишною позолоченій обробкою. Струмені води, створюючи незвичайні малюнки, злітають в повітря на висоту до 24 метров.На слуху величезного кількість людей «Алея фонтанів», розташована поблизу виставкового центру. Близько 1000 кубометрів води циркулює у великій кількості найкрасивіших фонтанів, що входять в число пам'яток культури.
Фонтани столиці прикрашені різними підсвічуваннями і музичним супроводом.
Величезною популярністю в період спекотних днів користується фонтан під назвою «Завіса». Він являє собою велику кількість тоненьких цівок коди, що утворюють склепіння. Пройшовшись під ним, можна подихати свіжістю і трохи охолодитися.