Як знімати краплі води.

Фотографування крапель води - один з найбільш цікавих і захоплюючих видів предметної фотозйомки. Вам не знадобиться яка-небудь особлива апаратура, спеціальні об'єктиви та навички. Все, що потрібно - це терпіння і бажання експериментувати. Поки ви вчитеся знімати краплі, ви неминуче випробуєте різні значення діафрагми і витримки, так що добре зрозумієте, як вони взаємно впливають один на одного. А унікальні і дивовижні кадри, якими ви зможете вразити всіх друзів, вам просто забезпечені.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат з дуже короткими витримками, починаючи від 1/2000 і менше;
  • - об'єктив для макрозйомки;
  • - зовнішній спалах, яка вміє працювати на коротких витримках;
  • - штатив;
  • - посудину з водою;
  • - серветки;
  • - соломинка;
  • - білий фон.
Інструкція
1
Поставте чашу з водою на обрану поверхню. Робити великі краплі зручно за допомогою соломинки. Ви можете злегка занурити її в воду, потім закрити пальцем отвір, вийняти соломинку з води і потім відкрити отвір. З її кінця впаде велика красива крапля. Можна автоматизувати процес, підвісивши над посудиною щось, звідки краплі будуть падати. Використовуйте перевернуту пляшку зі злегка открученной кухлем або ж можете взяти поліетиленовий пакет з дуже маленьким отвором.
2
Закріпіть джерело крапель над чашею так, щоб вода падала завжди в один і той же місце. Це важливо, тому що ви можете один раз сфокусуватися і більше не піклуватися про це. Для фокусування стане в нагоді соломинка. Помістіть її в те місце, куди падають краплі і наведіть різкість.
3
Для більш точного визначення різкості використовуйте одну хитрість. Візьміть шматочок пластиліну або жувальної гумки і покладіть на дно, під тим місцем поверхні, куди капають краплі. На нього встановіть шпильку або гвоздик, щоб його кінець стирчав з води. Так ви зможете гранично точно навести різкість. Не користуйтеся автофокусом, найбільш точний результат дадуть саме ручні настройки.
4
За посудиною встановіть білий фон. Освітлення можна зробити двома способами: направити спалах на посудину з водою або поставити джерело світла за фоном, направивши його в сторону фотоапарата, так ви отримаєте контрової світло. Для досягнення найкращого результату спробуйте різні варіанти. Якщо тарілка з водою скляна, то встановіть світло знизу - ви отримаєте незвичайні результати.
5
Поекспериментуйте з краплями води. Можна отримувати цікаві бризки, якщо кидати в воду предмети. Добре для цих цілей підходить кульку з фольги. Завдяки складній поверхні він дає велику кількість бризок.
6
Використовуйте серійну зйомку. Крапля води падає так швидко, що людське око не встигає зафіксувати деякі моменти, а вже зловити потрібний кадр і з незвички досить складно. Вимкніть всі настройки, які заважають камері знімати швидко. Зазвичай це шумозаглушення, стабілізація і автофокус. За допомогою серійної зйомки ви помітите, в якій послідовності і як крапля води падає і зливається з поверхнею. З часом, після деякої практики, ви навчитеся ловити моменти і натискати кнопку затвора вчасно і без серійної зйомки.
Корисна порада
Експериментуйте. Ви можете знімати краплі води, що падають не в тарілку з водою, а, наприклад, на стіл або будь-яку іншу поверхню. Спробуйте фотографувати не воду, а щось інше. Масло або молоко мають іншу консистенцію і світлові властивості, так що цікаві ефекти забезпечені.