Як вибрати клей для плитки.

Величезна різноманітність видів клею для плитки, представлене на прилавках сучасних будівельних магазинів, може змусити розгубитися будь-якої людини. Щоб вибрати плитковий клей правильно, необхідно враховувати, на яку поверхню він буде наноситися, в якому приміщенні використовуватися, а також обов'язково потрібно звернути увагу на характеристики самої плитки, для укладання якої і підбирається клейова основа.
Інструкція
1
За своїм складом і властивостями клейові плиткові суміші діляться на кілька категорій. Найпопулярнішим є клей для плитки на цементній основі. Він випускається у вигляді сухої суміші. Її, як правило, розводять водою безпосередньо перед самим застосуванням. У зв'язку з тим, що така клейова маса швидко схоплюється на повітрі, використовувати її слід якомога швидше.
2
Для некваліфікованих майстрів відмінно підходить однокомпонентний клей для плитки, що представляє собою готову до використання пасту. Такий плитковий клей славиться відносно довгим періодом схоплювання.
3
Особливою популярністю для облицювання плиткою вологих приміщень користуються двокомпонентні клеї на основі епоксидних смол або поліуретану. На прилавках магазинів вони представлені у вигляді двох окремих компонентів, змішати які необхідно безпосередньо перед використанням клею.
4
Для внутрішнього оздоблення приміщень звичайної керамічною плиткою, як правило, використовують найпростіший клей. Хоча навіть у такому нескладному справі є виняток. Для таких гнучких поверхонь, як фанера і гіпсокартон, наприклад, рекомендується використовувати спеціальний клей для плитки, призначений для складних поверхонь.
5
Основний параметр, який слід враховувати при виборі клею для облицювання плиткою фасаду будівлі, його морозостійкість. Вода, що міститься в мікропорах клею, як правило, замерзає при температурі повітря нижче нуля. Таким чином, клейова основа починає працювати не на зчеплення плитки, а на її відрив від поверхні. Тільки правильне пропорційне співвідношення добавок, що входять до складу клею для облицювання плиткою фасадів будівлі, здатне забезпечити стійкість його до величезних навантажень.
6
Зростають вимоги до плитковій клею при облицюванні стін, підлог і стель в басейні, душі і сауні. По-перше, він повинен володіти відмінною водостійкістю. По-друге, морозостійкістю. Рекомендується вибирати для обробки приміщень з підвищеною вологістю спеціально призначений для них плитковий клей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yFXPncZKMk4