Як годувати домашнього кролика.

У вас з'явився кролик, і ви накупили для нього всякі коробочки з кормами і вітамінами. Щоб ваш вихованець був задоволений і здоровий, уважно стежте за тим, яка їжа йому подобається, а яка ні. Смаки у всіх кроликів різні, тому необхідно підібрати йому індивідуальний раціон, обов'язково залишаючи основним компонентом гарне сіно.
Вам знадобиться
  • Грубі, концентровані корми, овочі, фрукти, вітамінні й мінеральні добавки, вода, поїлка
Інструкція
1
Дотримуйтеся основної схеми годування і намагайтеся не відходити від неї, тому у кроликів дуже чутлива система травлення. На будь-який стрес вони реагують діареєю і нервовим поведінкою, що їм дуже шкодить. Якщо ви недавно стали господарем кролика або збираєтеся взяти його з собою в дорогу, то перші 3-4 дні годуєте його тільки хорошим сіном. Наприклад, не пересушена сіно бобових культур не псується і містить багато білків, вітаміни. Коли звірок звикне до обстановки, не поспішаючи вводите в його раціон нові види їжі.
2
Влітку пригощайте його соковитими зеленими кормами. Морква, топінамбур, кормовий буряк, яблука, кабачки і різна зелень - найулюбленіші ласощі кроликів. Овочі та фрукти слід мити і давати тваринкам тільки в сирому вигляді. Крім того, ці продукти мають властивості, що збільшують кількість молока у годуючих самочок. Зелені і трави в раціоні не повинно бути занадто багато. При годуванні не забувайте додавати сіно і концентровані корми. Сіно відноситься до грубих кормів. Але воно необхідно кроликам протягом усього року. Додавайте в годівницю гілковий корм і солому. Кролики люблять гілки осики, липи, клена, а також плодових культур. Цей вид їжі нормалізує травлення і потрібен їм для сточування зубів.
3
Взимку годуєте вашого вихованця переважно сіном, додаючи овочі і концентрати. Пам'ятайте, що сіно в клітці має бути постійно. Воно повинно містити зелені листочки і подобатися вашому кролику, тому смакові переваги у них можуть різнитися. Придбайте спеціальну годівницю для нього або зробіть пучок з сіна і підвісьте в клітку, щоб воно не мажеться. Віддавайте перевагу якісним концентрованих кормів. Зараз можна придбати правильно підібрані різноманітні суміші в зоомагазинах. Підберіть суміш, яка підходить для вашого вихованця, і годуйте його відповідно до дозуванням.
4
Врахуйте, що кролики можуть прикладатися до корму до 30 разів на добу і зовсім не проти щільно поїсти вночі. Тому не забувайте залишати в годівниці їжу на ніч. Те ж саме відноситься і до води. Слідкуйте за тим, що б вона завжди була чистою. Придбайте спеціальну поїлку, щоб вода залишалася свіжою довше.
5
Не забувайте рекомендації фахівців про те, що соковиті корми краще давати кролику вранці. Так ви простежите за тим, як швидко він їх з'їсть і викличуть вони у нього розлади травлення. Ви зможете швидко вжити заходів у разі потреби.
6
Дотримуйтесь найголовніше правило при годуванні домашніх кроликів - це постійна наявність в годівниці різноманітної їжі. Крім того, час від часу додавайте в їжу вітамінні препарати і мінеральні підгодівлі.