Як шити прорізний кишеню. Прорізній кишеню в рамку.

Прорізній кишеню - одна з найбільш популярних деталей одягу. Він може бути на пальто, сукню, куртці, піджаку і багатьох інших речах. Шити його потрібно дуже акуратно. Прорізні кишені бувають декількох видів. Найбільш популярні - «в рамку» і з листочків. У кожного є свої технологічні особливості, які необхідно враховувати при шиття.
Вам знадобиться
  • - виріб, на якому буде кишеню;
  • - 2 обтачки;
  • - тканина для мішковини;
  • - шаблон кишені;
  • - ножиці;
  • - лезо;
  • - лінійка;
  • - олівець, крейда або мило;
  • - швейна машина, голки, нитки.
Інструкція
1
Накресліть рамку кишені. Вона являє собою вузький довгий прямокутник. Враховуйте товщину тканини. На пальто з товстого драпу зробіть рамку ширше, на тонкому шовковій сукні вона може бути дуже вузької, всього кілька міліметрів. Розділіть короткі сторони рамки навпіл і з'єднайте їх середини.
2
Викроїте обтачки. Вони являють собою дві смужки тієї ж тканини, з якої шиється виріб. Ширина кожної з них приблизно 3 см, а по довжині ці смужки на 3 см довший прорізи кишені. Кроїти їх необхідно по косою.
3
Викроїте половинки мішковини. Це 2 прямокутника, довгі сторони яких дорівнюють довгим сторонам обтачки. Ширина залежить від бажаної глибини кишені, але в будь-якому випадку одна половинка на 3 см коротша за іншу.
4
Складіть обтачки навпіл по довжині лицьовою стороною назовні. Зіставте довгі зрізи. Пріутюжьте лінію згину. Якщо тканина не можна гладити, приметайте одну половинку майже по середній лінії.
5
Накладіть верхню обтачку на рамку кишені, поєднавши зріз з середньою лінією. Лицьові сторони обох деталей стикаються один з одним, лінія згину знаходиться вище рамки. Приметайте смужку по лінії приточування, тобто по довгій стороні рамки. Накладіть і приметайте нижню обтачку. Пристрочите смужки. Зробіть максимально рівну строчку.
6
Намітьте лінії для косих розрізів. Відкладіть з кожного боку середньої лінії рамки 0,7-1см і з'єднайте ці точки прямими лініями її кутами. У вас вийдуть 2 маленьких рівнобедрених трикутника. Між вершинами цих трикутників, що знаходяться на середній лінії, зробіть довгий прямий розріз. Потім проріжте косі лінії від кінців прямого розрізу до кутів, не доходячи до них приблизно 0,1 см. Робити це найзручніше лезом. Ножиці для такої операції занадто товсті.
7
Через довгий розріз виверніть обтачки на виворітну сторону деталі. Вільний край верхньої смужки спрямований вгору, нижній - відповідно, вниз. Вирівняйте і виправіть куточки. Закріпіть кожен з них подвійний закріпкою. Вона розташовується перпендикулярно довгому розрізу. Висмикніть намітку
8
Закладіть в шви шаблон. Пріутюжьте кишеню з вивороту. Робити це необхідно через вологу бавовняну тканину. Тканина бажана біла, оскільки кольорова може злиняти.
9
Приметайте і прітачать більш вузьку частину мішковини до нижньої обтачки, а більш широку - до верхньої. Пріутюжьте шви. Стачайте зрізи мішковини. Почніть з верхнього краю, потім прострочіть бічну сторону, низ і другий бічний зріз. Краю шва скріпіть закріпками. Обробіть зрізи оверлоком або обмітайте вручну. У вироби з підкладкою робити цього не потрібно.
10
Для виготовлення кишені з листочків спочатку викроїте саму листочку. Форма її залежить від фасону. Робиться вона з двох деталей. Зміцніть листочку клейовим флізеліном, складіть навпіл по середній лінії, змітайте і сострночіте короткі зрізи.
11
Зріжте припуски, залишивши 0,1-0,2 см. Куточки зріжте навскоси. Виверніть листочку. Переокантуйте шов навиворіт і пріутюжьте. Відстрочити листочку. В залежності від товщини тканини це робиться однією або двома верхніми нитками.
12
Намітьте рамку. Верхня сторона коротше нижньої на 0,75 см з кожного краю. Прошийте контури рамки «силками». З лицьового боку приметайте листочку так, щоб її кінці знаходилися точно навпроти решт нижнього зрізу рамки. Листочка «дивиться» вниз, а припуски її - вгору. Складіть 1 деталь мішковини і основну деталь лицьовими сторонами один до одного. Мішковина «дивиться» вгору, припуск її - вниз. Приметайте обидві деталі по горизонтальних лініях рамки. Спочатку приметайте листочку, потім - мішковину.
13
Другу деталь мішковини накладіть лицьовою стороною на листочку. Розташовується вона так само, як і перша половинка, тобто припуском донизу, а вільним краєм - вгору. Приметайте і цю деталь.По виворітного стороні прітачать мішковину, одночасно виконуючи строчку по краю листочки. Краю скріпіть закріпками. Проріжте середню лінію рамки. Розрізи повинні закінчуватися на відстані 1 см від швів. До кутів зробіть косі зрізи.
14
листочки відверніть, а мішковину виверніть на виворітну сторону. Обробіть трикутнички так само, як і при виготовленні кишені в рамку. Змітайте і стачайте обидві частини мішковини.