Як визначити розмір валянок.

Багато сучасні люди все частіше вибирають як зимового взуття для себе і своїх близьких не звичні для всіх чоботи або черевики, а теплі і дуже зручні валянки. Виготовляють валянки із поваленої вовни. Їх повстяна підошва чудово тримає тепло і забезпечує відмінну стійкість навіть на льоду. Головне у виборі валянок - не помилитися з їх розміром.
Інструкція
1
Визначення розміру валянок дещо відрізняється від визначення розміру іншого взуття. Тому перш ніж вибрати для себе або своїх близьких валянки, необхідно точно виміряти довжину стопи. Вона то і є числовим значенням розміру цього взуття. Якщо довжина стопи людини становить 25 см, то і розмір підходящих йому валянок буде двадцять п'ятим.
2
Якщо виміряти довжину стопи все ж не вийшло, для визначення розміру валянок можна використати таку формулу. Від числового значення розміру звичної повсякденного взуття, наприклад, чобіт, необхідно відняти число дванадцять. Різниця даних значень і буде точним розміром валянок. Наприклад, якщо звичний розмір взуття для людини 38, то розмір підходящих для нього валянок буде 26.
3
Валянки є взуттям виключно зимової, тому розмір їх слід вибирати так, щоб залишалося місце для теплого носка, тобто на один-два розміри більше реального. Якщо людині ідеально підходять валянки 42 розміру, краще підстрахуватися і вибрати все ж валянки 43 або 44 розміру. Крім цього, з часом валянки дають деяку «усадку», тому вибирати подібну взуття на розмір-два більше просто необхідно. Особливо дане правило стосується любителів риболовлі та людей, що працюють на вулиці.
4
Якщо з незвички валянки здадуться великими і незручними, можна покласти в них хутряні або повстяні устілки. Тоді ця взуття стане ще комфортніше і тепліше.
5
Стандартної висоти халяви валянки, як правило, не мають. А ось ширина халяви у валянок одного розміру однакова. Обсяг у верхній точці моделей для жінок зазвичай становить 38-40 см. У чоловічих валянок це значення варіюється від 44 до 47 см, в залежності від розміру взуття.
6
Правильно визначити розмір валянок для дитини найпростіше. Він відповідає довжині стопи малюка. Але вибирати краще валянки для карапуза на 1 розмір більше, щоб залишалося місце для теплого носка. Якщо довжина стопи дитини дорівнює 15 см, ідеально відповідними для нього будуть валянки 16 розміру.