Як регулювати двері шафи.

Найбільш поширеною причиною того, що дверцята вашої шафи провисла і перестала нормально працювати, є ослаблення петель. Відрегулювати дверцята шафи цілком можливо самостійно, використовуючи мінімальний набір інструментів.
Вам знадобиться
 • - хрестова викрутка;
 • - клей;
 • - сірники;
 • - дверний вирівнювач;
 • - молоток;
 • - олівець;
 • - лінійка;
 • - дриль.
Інструкція
1
Відкрийте шафу і уважно огляньте петлі. Як правило, двері платтяних і кухонних шаф фіксуються на чашкових петлях. Одна зі сторін петлі встановлюється в спеціальний отвір на внутрішній стороні дверцят, а друга - фіксується на боковині, з внутрішньої сторони. Дана конструкція дозволяє виправляти перекоси і регулювати механізм закривання.
2
Перевірте затяжку чотирьох кріпильних гвинтів, на яких фіксуються дверцята шафи. Якщо вони розхиталися необхідно затягнути їх. Для цього візьміть сірники і зробіть з них дерев'яні пробки підходящого розміру. Викриття гвинти. Акуратно промажьте пробки клеєм і вставте в кріпильний отвір. Встановіть і туго затягніть болти.
3
Відрегулювати відстань між закритою дверима шафи і переднім краєм його стінки можна, послабивши гвинт, розташований на дальній частині петлі, і злегка висунувши дверцята вперед. Після цього необхідно туго затягнути кріпильний болт.
4
Якщо петлі вашої шафи сильно зношені і відрегулювати дверцята з їх допомогою не вдається - замініть механізм на новий, трохи змінивши місце установки. Для цього демонтуйте старі петлі, викрутивши кріпильні деталі за допомогою викрутки. Намітьте за допомогою лінійки і олівця нове положення петельного механізму на дверцятах і боковинах шафи. Просвердлите кріпильні отвори і зафіксуйте нові петлі за допомогою шурупів. Перевірте правильність установки. При необхідності, зашпаклюйте старі кріпильні отвори.
5
Вирівняти провисшую филенчатую дверцята кухонної шафи можна за допомогою дверного вирівнювача. Зафіксуйте вирівнювач на дверцятах таким чином, щоб він розташувався по її діагоналі, від верхніх петель до нижнього кута. Затягніть вирівнювач, щоб повернути дверцятах її прямокутну форму. Слід врахувати, що дану затяжку необхідно виробляти повільно, для того щоб всі зрушення в обв'язки відбувалися равномерно.Укрепіте сполуки дверцята, встановивши кутові стяжки з її внутрішнього боку чи забивши дерев'яні шипи.
Зверніть увагу
Двері для шаф Quasar власного виготовлення мають алюмінієву раму, мала вага, надійні замки і сучасний вигляд. Дзеркальні двері QUASAR для вбудованих шаф. Вбудований шафа зі зсувними (внизу) і орними (антресоль) дверима QUASAR. Врізна ручка для дверцят шафи.
Корисна порада
Такі дверцята комфорт сприяють збереженню вовняних та хутряних речей від молі, оскільки повітря в шафах з фасадом з жалюзійних дверцят сухий і несприятливий для комах. Дверцята в санвузлі і ванній кімнаті. Дверцята для шаф можуть перетворити вашу стару меблі до невпізнання.
Шафа-купе часто плутають з шафою-модулем або вбудованим шафою. Це помилково; головна відмінність і, мабуть, головний плюс шафи-купе в тому, що його дверцята їздять на роликах по спеціальній рейці. Що може бути простіше: штовхнув - відкрилася, штовхнув - закрилася. Іноді для легкого і м'якого руху дверцят необхідно відрегулювати.
Вам знадобиться
 • - шестигранний ключ на 4 мм;
 • - олівець;
 • - плоска викрутка.
Інструкція
1
Опустіть один з кутів двері , наприклад, лівий. Використовуйте для цього шестигранний ключ - крутите проти годинникової стрілки нижній гвинт. Ваша двері шафи буде опускатися. Регулюйте двері так, щоб зазор в місці лівого ролика становив 4-5 мм.
2
Відрегулюйте правий ролик таким же способом, як і лівий. Підніміть кут двері , крутячи за годинниковою стрілкою ключем регулювальний гвинт. Доможіться ідеального становища двері вашого шкафа- купе , для цього відрегулюйте положення полотна так, щоб зазор був 4-5 мм, а двері купе до боковини прилягала дуже щільно.
3
Відрегулюйте стопори. Для цього притисніть двері вашого шкафа- купе до боковини і поставте ризику олівцем в області, де центр ролика знаходиться на нижній направляє. Двері відсуньте вбік. Підсуньте стопор за допомогою плоскої викрутки так, щоб із зазначеною рискою збігся центр. Перевірте двері: закрийте її і подивіться - якщо двері наїхала на стопор колесом і притиснулася до боковини, то все зроблено правильно.
4
У разі якщо при перевірці двері шкафа- купе утворила з боковиной зазор, підсуньте ближче до боковини стопор. Якщо не виходить, стопор не доходить, то відсуньте, але зовсім трохи, стопор назад.
Зверніть увагу
Слідкуйте за точністю, врахуйте, що поверхня підлоги нерівна. Тому, можливо, доведеться налаштовувати коліщатка по-різному. Крім того, іноді ідеально відрегулювати двері не виходить. Як правило, регулювальні гвинти не витримують великі зусилля і, якщо ви будете дуже сильно на них тиснути, вони прийдуть в непридатність. Чи не регулюйте постійно, інакше коліщатка зіпсуються.
Корисна порада
Якщо є бажання домогтися плавного закривання, то скористайтеся доводчиком. Доводчики призначені для дверей, вага яких від 20 до 60 кілограм. Розрізняють правий (R) і лівий (L) - відповідно, для правої і лівої дверей.