Як зробити дверний косяк. Як зробити косяки дверей.

Одвірки досить часто називають колодами. До прірубке колод зазвичай пред'являються серйозні вимоги. Щоб виготовити дверний косяк необхідно заздалегідь приготувати товсті колоди. Також потрібно мати деякі навички в області обробки деревних матеріалів.
Інструкція
1
Колоди розкладіть клинами на дві або ж чотири плахи. З отриманих плах вже можна буде витісувати четирехканатние бруси. В них же з одного боку зробіть паз, який потрібен для кріплення до шипів стіни. З іншого боку виберіть чверть, в яку буде виконуватися установка дверного полотна.
2
В торцях колод вирубаєте шипи. Також їх точно подгоните під розмір пазів в одвірках. Врахуйте, коробка кріпиться до стіни тільки шипами. Іншого кріплення немає. Досить часто встановлюють в приміщенні дерев'яні двері. Вони дуже важкі. При повному відкритті вони будуть намагатися вивернути колоди. При щільному закриванні відбувається їх розхитування. Якщо погано виконана підгонка, то шлюб відразу ж почне проявлятися. Відбуватиметься розбовтування колод, почне вивалюватися мох, а в щілини, що стане сильно піддувати.
3
Далі переходите до встановлення коробки на необхідне місце. Ширину отвору зробіть в обидві сторони дверної коробки на глибину шипа. Від товщини колод повністю залежить глибина шипа. Потім виберіть один з двох варіантів: спочатку виготовляється дверна коробка і по ній проводиться випилювання прорізу в стіні або ж спочатку виконується випилювання прорізу, а до нього вже робиться коробка. Якщо ви вже маєте невеликий досвід даних справ, то сміливо рубайте двері «на око».
4
За допомогою схилу зробіть розмітку на стіні зрубу у вигляді вертикальних ліній. Вони показуватимуть кордон прорізу під дверну коробку. За допомогою рівня пробийте верхню і нижню межу. Всі лінії нанесіть на стіну. Потім випиляєте дверний отвір по даній розмітці.
5
Якщо ваш дверний отвір буде широкий, то для виготовлення колод використовуйте тільки що випиляні коротуни колод з отвору. Потім розкладіть вибрані колоди клинами на плахи. Профіль отриманих колод може не мати прямокутної форми. Він може бути у формі трапеції.