Як знімати зимовий пейзаж.

Сонце, іній і сніг дають можливість робити прекрасні зимові пейзажі. У цю пору року звичні картини змінюються до невпізнання і постійно піддаються метаморфоз. Використовуйте прекрасні зимові дні для творчості і створюйте незвичайні й цікаві фотографії.
Інструкція
1
не довіряйте вимір експозиції автоматиці камери, оскільки вона сприймає сніг як середньо сірий об'єкт. У тому випадку, коли сніг займає більшу частину кадру, введіть експокоррекцию +2 щаблі, яка зменшить світловий потік в 2 рази. Якщо ваша камера здатна зробити точковий вимір, виконайте його по важливою сюжетною частині кадру, зафіксуйте експозицію і виконуйте зйомку після перекомпонування кадру.
2
Візьміть з собою бленду, щоб мати можливість робити знімки в контровому світлі проти сонця. Таким чином можна отримати дуже хороші кадри. Щоб прибрати зайві відблиски і зробити кольори більш глибокими і насиченими, використовуйте поляризаційний фільтр. «Небесний» світлофільтр захистить лінзу об'єктиву і виділить синю частину спектру, яка переважає в сюжетах зі сніговим фоном. Використовуючи «зоряний» світлофільтр, ви зможете отримати променистий ореол навколо будь-якого точкового джерела світла. Застосувавши прості кольорові світлофільтри, ви отримаєте знімки з червоним або зеленим снігом.
3
Плануйте час для зйомки заздалегідь. Фотографії найкраще робити вранці або ввечері, коли переважають цікаві кольори і довгі тіні від предметів. Намагайтеся вибирати такі ракурси, щоб освітлення було з вашого боку. З боку сонця краще знімати недавно випав сніг з будь-яким об'єктом на ньому. Не перевантажуйте кадр безліччю деталей і зайвими елементами. Щоб не використовувати спалах, спробуйте трохи збільшити витримку.
4
Шукайте оригінальні деталі й цікаві композиційні рішення. Компонування кадру повинна бути вибудувана таким чином, щоб погляд глядача притягували незвичайні лінії і вигини. Цікавим рішенням буде постановка акценту на яскраво пофарбованому предметі, що відрізняється оригінальною формою. При зйомці тварин і птахів в режимі «зуму», робіть фон максимально розмитим, щоб чіткіше виділити їх.