Як виїхати до Грузії.

У радянський час Грузія була популярним туристичним напрямком для відпочиваючих з інших республік СРСР. І зараз в країні зберігаються курорти і визначні пам'ятки, які цікаво відвідати. Також певна частина росіян відвідує Грузію і з робочих питань. Але для того, щоб поїздка вдалася, потрібно дотримати необхідні формальності. Отже, як же виїхати до Грузії?
Вам знадобиться
  • - загальногромадянський паспорт;
  • - закордонний паспорт;
  • - гроші для покупки квитків.
Інструкція
1
Отримайте закордонний паспорт, якщо у вас його ще немає. Для цього зверніться до Управління федеральної міграційної служби (УФМС) за місцем проживання. Ви можете оформити закордонний паспорт як на п'ять, та й на десять років (закордонний паспорт нового покоління). Якщо у вас є паспорт, перевірте, щоб його термін дії складав ще мінімум три місяці після від'їзду з Грузії. Також у ньому не повинно бути відміток про в'їзд до Абхазії або Південної Осетії, це може викликати проблеми на кордоні.
2
Визначте, чи потрібна вам віза до Грузії. Її потрібно оформляти всім громадянам Росії, крім жителів прикордонних або близьких до грузинського кордону територій - Чечні, республіки Адигея, Дагестану, Кабардино-Балкарії, Інгушетії та Північної Осетії.
3
Якщо вам потрібна туристична або транзитна віза, ви можете оформити її на кордоні, незалежно від того, яким видом транспорту ви хочете скористатися - літаком, автомобілем або морським транспортом. Для цього ви повинні будете сплатити візовий збір, що становить близько 30 доларів. Якщо ви їдете з дитиною, буде необхідно також його свідоцтво про народження і, якщо ви не батько, дозвіл від одного з батьків на виїзд дитини.
4
Для інших типів віз, наприклад, якщо ви хочете поїхати в Грузію на постійне місце проживання, потрібно звертатися в консульство, яке знаходиться за адресою Москва, вулиця Остоженка, 26. У посольство, разом із закордонним паспортом і квитанцією про сплату консульського збору, потрібно буде надати фотографії паспортного образца.Ранее оформленням грузинських віз займався додатковий відділ грузинського присутності при консульстві Швейцарії, але тепер там візи не оформляються.
5
Після вирішення питання з візою придбайте квитки на літак або поїзд. Це краще зробити заздалегідь, щоб встигнути купити недорогі квитки. Також в Грузію можна добратися і на машині, але необхідно враховувати, що можливі черги на кордоні.