Як зняти панель приладів.

Іноді в процесі діагностики або усунення різних несправностей автомобіля виникає необхідність в тому, щоб зняти панель приладів. Демонтаж приладової панелі з метою її ремонту або заміни вважається клопіткою справою, тому, якщо ви зважилися взятися за нього самостійно, будьте готові до того, що часу доведеться витратити немало. Але якщо у вас немає можливості або бажання звертатися в автосервіс, можна спробувати зняти панель приладів своїми руками.
  1. Спочатку необхідно зняти поличку бардачку і демонтувати щиток приладів. Послідовно скручуйте гайки кріплення панелі до щитка моторного відсіку, а також саморізи, якими панель приладів кріпиться до поперечної планки. Не забувайте від'єднати троси управління обігрівачем. Також необхідно демонтувати рульову колонку (зазвичай вона кріпиться гайками до педальному вузлу і болтом до рульового редуктора). Педальний вузол демонтується після того, як ви відвернеться під капотом чотири фіксуючих гайки. Нижній кожух грубки акуратно знімається, при цьому не забувайте підставляти що-небудь під радіатор обігрівача.
  2. Потім необхідно зняти попільничку і через отвір намацати металевий фіксатор. Потягнувши за нього, ви зможете зняти спочатку приладову панель, а потім - хромовану окантовку, використавши для цього викрутку. Всі дії слід здійснювати гранично обережно і акуратно, щоб не пошкодити тендітний пластик. Тепер необхідно по черзі відвернути всі гвинти, які утримують трафарети (зазвичай їх буває не більше шести штук).
  3. Трафарети можна знімати тільки після того, як буде знята стрілка - перед зняттям її положення необхідно зафіксувати, наприклад, записати в блокноті - інакше потім у вас не вийде поставити її точно в той же самий становище. Втім, іноді показання приладів після зняття і постановки назад стрілок все одно можуть відрізнятися від реальних. Тому можна не знімати стрілку, а просто зробити проріз в циферблаті під її вісь - наприклад, в нижній частині циферблата. Після цього зняти його можна, просто потягнувши вгору. Знімаючи бічні трафарети, намагайтеся не погнути стрілки покажчиків. В цілому на таку процедуру йде не мене півгодини.