Як заточити небезпечну бритву.

Використання небезпечної бритви передбачає поспіху, тому число її шанувальників невелике. Крім того, на відміну від звичайних бритв, небезпечна вимагає особливого догляду і регулярної заточки. Ідеально отхонінгованной бритвою можна користуватися кілька місяців. Щоб добре заточити її, скористайтеся одним із спеціальних абразивів.
Інструкція
1
Візьміть водяній камінь і рясно змочіть його водою. Починайте водити бритвою по ньому, притримуючи її великим і вказівним пальцями. Щоб не довелося вручну підтримувати правильний кут заточування, знайдіть великий камінь, на який лезо зможе поміститися цілком, а в ідеалі - з запасом в 5 сантиметрів. При заточуванні притискайте до каменя не тільки лезо бритви, але і її гребінь. Досягнувши краю каменю, переверніть лезо іншою стороною і починайте переміщати бритву в зворотному напрвлении. У кожну сторону вам необхідно буде зробити по одному проходу. Слідкуйте за тим, щоб бритва не втрачала контакт з абразивом. Щоб кінчик леза вийшов рівним, сила натискання повинна бути однакова при заточуванні обох сторін бритви.
2
Знайдіть хонінгувальний брусок, що відрізняється невеликим розміром, але, тим не менш, що дозволяє досягти при заточуванні небезпечної бритви чудового результату. Цей інструмент для заточування має більш ніжну абразивную поверхню і зазвичай застосовується для підводки леза. Ви можете придбати вітчизняний алмазний брусок, або пошукати старі керамічні бруски на аматорських форумах та інтернет-аукціонах. Перед заточкою брусок також бажано змочити в воді. Якщо вам не вдалося знайти водяний камінь або хонінгувальний брусок, скористайтеся наждачним папером, яка вимагатиме частої заміни.
3
Скористайтеся самим «дідівським» способом - заточкою бритви, при якій використовується шкіряний ремінь і абразивна паста. Ремінь може бути як спеціальним перукарським, так і звичайним широким. Абразивних паст існує дуже багато: ви можете купити вітчизняну пасту ГОИ або дорогу імпортну. Нанесіть пасту на лезо і шліфуйте його про гладку поверхню ременя. При зміні напрямку заточки перевертайте небезпечну бритву тільки через тильну сторону леза, а саму заточку здійснюйте під плоским кутом до тієї ж стороні.
Корисна порада
Щоб зрозуміти, чи достатньо гостро ви заточили лезо, спробуйте поголитися ім. Готова бритва повинна йти рівно і не противитися. Якщо ви переточити бритву, застосуєте зворотне хонингование - поводите бруском по нерухомому лезу.
Напилки, широко застосовувані в слюсарній справі, з часом тупляться, втрачаючи колишні робочі якості. Обробка деталей таким «засаленим» інструментом стає незручною і непродуктивної. Особливо сильно знижується якість насічки при обробці м'яких металів, таких як мідь та алюміній. Частинки матеріалу забивають простір між зубами напилка, тому доводиться відновлювати його працездатність.
Вам знадобиться
  • - металева щітка;
  • - ацетон;
  • - пральний порошок;
  • - проточна вода;
  • - концентрована сірчана кислота ;
  • - концентрована азотна кислота;
  • - машинне масло;
  • - ємність для хімічної обробки.
Інструкція
1
Огляньте робочу частину напилка і в разі необхідності очистіть поверхню від механічних забруднень і дрібних частинок оброблюваного матеріалу. Після грубої очистки знежирте інструмент в розчині звичайного прального порошку або засоби для миття посуду.
2
Перед проведенням хімічної обробки демонтуйте рукоятку інструменту. Потім промийте напилок водою і занурте в ацетон. Подібна обробка видалить з робочої поверхні жирові відкладення. Кип'ятіння в розчині соди протягом 10-15 хвилин також допоможе знежирити інструмент.
3
Якщо на інструменті видно сліди іржі, знежирений напилок занурте в ємність, наповнену відновником. В якості нього можна використовувати двадцятивідсоткове розчин сірчаної кислоти.
4
Тепер приготуйте суміш для хімічного травлення. Вона повинна включати 8 частин концентрованої азотної кислоти, 6 частин концентрованої сірчаної кислоти і 86 частин води. Помістіть в розчин підлягає відновленню напилок приблизно на 10 хвилин. При такій обробці метал добре буде протравлений в поглибленнях насічки, а зуби залишаться майже недоторканими. Це призводить до відновлення робочих властивостей інструменту.
5
Вийміть напилок з розчину, промийте в проточній воді і перевірте його робочі якості. Якщо травлення виявилося недостатньо ефективним, таку хімічну «заточку» проведіть ще раз. Після повного закінчення травлення ще раз промийте інструмент водою і розчином соди, щоб видалити залишки кислоти.
6
Відновлений напилок законсервуйте, оскільки чистий метал може дуже швидко покритися іржею. Опустіть виріб в машинне масло, нагріте до температури 100 градусів, і витримайте там 20 хвилин. Вийміть напилок з масла, ретельно витріть дрантям, просушіть і насадите на рукоятку.