Як захистити дачу від злодіїв.

З настанням осінньо-зимового періоду до дачникам приходить вже звична з роками головний біль за свою власність. Найбільше число крадіжок припадає саме на цей час, адже мало хто залишається жити в часто неопалюваних заміських будиночках. Зберегти плоди своєї праці, а також майно допоможуть декілька нескладних дій.
Інструкція
1
Організуйте охорону селища. Укладення договору з приватним охоронним підприємством дає величезну перевагу вам і скорочує шанси поживитися злодіям. Цілодобова огляд кооперативу знижує крадіжки на десятки відсотків. За одного охоронця в зміні доведеться викласти близько 50 тисяч рублів. Але якщо в селищі 200 будинків, то на кожен будинок вийде всього по 250 рублів на месяц.Но, як кажуть представники самих охоронних підприємств, у захисті заміських ділянок є безліч перешкод. Це відсутність зв'язку і нормальних доріг, завдяки яким можна по тривозі дістатися до об'єкту за лічені хвилини. Також справа ускладнюється відсутністю свідків. Тому наймання охоронців із Чопа ефективний у тому випадку, якщо кооператив знаходиться у порівняльній близькості від міста.
2
Займіться освітленням. Освітлення селища - важлива частина захисту. Навіть 2-3 ліхтаря на різних кінцях врятують становище. Крадіжки зазвичай відбуваються в темний час доби, а ліхтарі послужать своєрідним продовженням світлового дня.
3
Оснастіть селище відеокамерами. Німі свідки злочину - завжди плюс в розслідуванні. Якщо ж відеосистема стеження занадто дорога (а вона дійсно коштує чимало), проблема вирішується просто - купіть муляжі камер, які, як і справжні, крутиться, видає при цьому звук і блимає червоною лампочкою. Мало тих злодіїв, які з відстані розрізнять справжню відеокамеру від підробленої. Ніякої записи не ведеться, але діє, тим не менш, це засіб ефективний і коштує зовсім недорого.
4
Встановіть сигналізацію. Для захисту свого будинку і ділянки встановіть електронну або світлову сигналізацію, маячки або ревуна. Вони обійдуться максимум, ніж в п'ять тисяч рублів, прослужать довго і ефективно. При спробі проникнення в будинок спрацьовує сигнал і селище заливається гучним ревом або ж яскравим світлом, що в обох випадках моментально змусить злодіїв відмовитися від задуманого, навіть за умови відсутності охорони, а вже тим більше з нею неподалік.
5
Створіть ефект присутності. Звичайно, добре б і справді відвідувати свою ділянку хоча б кілька разів на місяць, але не всі дороги у селищах дозволяють робити це восени, взимку і навесні. Тому потрібно показати видимість того, що на дачі хтось буває. Наприклад, встановіть таймер в одну з кімнат на включення світла в певний час. Увімкніть таймер на роботі раз на день, бажано ввечері. Годину або два працюючого світла в будинку відлякає злодіїв.
6
Не забувайте про покарання. Багато дачники, втомлені від щорічних крадіжок, діють воістину нещадно. Дробовики, ток по забору, отруєна горілка на столі - все це, безсумнівно, дуже ефективно, але може спричинити за собою кримінальну відповідальність, причому вже не для злодюжки, а для вас. Не заходьте далеко у своєму бажанні захистити власність, дійте законними методами, об'єднуйтеся з сусідами, і відсоток крадіжок стане набагато менше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=l8SzBrJ8h5s
Зверніть увагу
Охорона - справа особиста. Чи можна самостійно захистити себе від можливих дачних напастей і при цьому не перестаратися? Адже буває, що який-небудь господар приготує для дачного злодія розтяжку з гранатою або почне палити по пацанам, які крадуть яблука.
Корисна порада
В результаті найбільш винахідливі щорічно сідають на лаву підсудних, а запевнення дачників, що вони лише захищали своє майно, судом не визнаються. Спецназ для дачі. Методи боротьби з дачними злодіями - на межі і за межею закону.