Як просушити циліндри.

Якщо в процесі експлуатації двигуна у вас виникла підозра в порушенні герметичності блоку циліндрів, то необхідно якомога швидше з'ясувати причину. Підтвердженням такої несправності може бути потрапила в картер охолоджуюча рідина або присутність масла в охолоджуючої рідини.
Інструкція
1
У першому випадку вам слід перевірити герметичність блоку циліндрів на спеціальному стенді. З цією метою заглушите отвори охолоджуючої сорочки блоку циліндрів і почніть нагнітати в неї воду із звичайною кімнатною температурою під тиском приблизно 0,3 МПа. Якщо протягом приблизно двох хвилин ви не виявите витоків, значить герметичність блоку циліндрів не порушена.
2
При попаданні масла в охолоджуючу рідину повністю злийте її з системи охолодження. Потім слід зняти головку циліндрів, заповнити сорочку охолодження водою і через вертикальний канал маслопровода блоку циліндрів подати всередину стиснене повітря з компресора.
3
Якщо ви побачите бульбашки повітря, що піднімаються з води, значить в блоці циліндрів є тріщина і його слід замінити. При розбиранні двигуна, якщо ви вирішили очистити і промити блок циліндрів, спочатку повністю занурте його в ванну з миючим розчином, потім промийте його тим же розчином, але вже струменем і під тиском прочистите маслопровод.
4
Після закінчення промивання блок циліндрів необхідно ретельно висушити. Скористайтеся для цього стисненим повітрям. При цьому особливу увагу зверніть на систему маслопровода. Поверхня циліндрів повинна бути ідеальною - без слідів корозії, зносу, подряпин і тріщин.
5
Іноді виникає ситуація, коли потрібно висушити циліндри від слідів бензину в дорожніх умовах. У власників автомобілів можуть бути самі різні «рецепти» вирішення подібної проблеми. Ви можете натиснути на газ до упору і включити стартер на 10-15 секунд, а також прокачати циліндри, попередньо вивернувши свічки. Деякі водії рекомендують залити в кожен циліндр ацетон або ефір і поганяти стартер при вивернутих свічках. Мабуть, найпростіший спосіб - викручуєте свічки і залишаєте циліндри відкритими на 15 хвилин.