Як дізнатися історію прізвища.

Наше ім'я - це те, що супроводжує нас все життя. А прізвище - приналежність до роду, зв'язок з батьками. Більшість з нас знають лише своїх найближчих родичів - батьків, братів і сестер, бабусь і дідусів. Але вивчення свого генеалогічного древа допоможе зрозуміти історію сім'ї, дізнатися про своє коріння, з'ясувати виникнення прізвища.
Інструкція
1
Для початку поговоріть зі своїми батьками. Запитайте їх, що вони знають про свої старших родичів. Найчастіше в сім'ях існують передаються з покоління в покоління розповіді про далеких предків. Може бути, вам пощастить, і ви вже на цьому етапі дізнаєтеся все про свого прізвища. Заодно можна почати складати родове древо. Виконується воно у вигляді схеми. В центрі помістіть себе, поруч із собою чоловіка, а на промені, вихідному від вашої пари - ваших дітей. Аналогічно потрібно продовжити і в зворотний бік. В Інтернеті можна знайти готові програми для складання генеалогічного древа.
2
Але якщо батьки або інші родичі не володіють потрібною інформацією, як дізнатися історію прізвища? Наступним кроком стане відвідування бібліотеки або міського архіву. Нас цікавитимуть документи або нотатки про укладені шлюби, а так же дані про народження і смерть. Доведеться витратити на це багато часу і сил. Виберіть найдальшого (виходячи з дати народження) свого родича, про який вдалося дізнатися від родини, і починайте шукати про нього будь-яку інформацію. Напевно знайдуться якісь сліди - замітки про весілля в місцевій газеті, грамоти за успіхи в роботі, шкільні альбоми. Як тільки дізнаєтеся про батьків цікавить вас людини, починайте шукати інформацію про них. Не дивуйтеся, якщо прізвища родичів будуть незначно змінюватися, такі зміни ви і шукаєте.
3
Для того щоб докопатися до істини, вам доведеться провести в пошуках дуже довгий час. Однак можна звернутися до фахівців, які підкажуть вам, як дізнатися історію прізвища, і допоможуть у цій нелегкій справі. Можна навіть замовити розслідування цілком.