Як вибрати лижі для початківців.

При настанні зими з'являється можливість займатися таким видом спорту, як катання лижах. Щоб такий активний вид спорту міг приносити тільки користь і масу позитиву, необхідно правильно підібрати собі лижі. Вибирати їх потрібно, грунтуючись на стилі катання і власних перевагах.
Інструкція
1
Існує два стилю катання на лижах - коньковий і класичний. Природно, екіпірування для кожного типу лиж потрібна індивідуальна.
2
Особливість класичних лиж - м'якість ковзання їх по снігу. При класичному катанні поштовх здійснюється за рахунок сили тертя, яка виникає між сніжної лижень і колодкою лижі. Важливо відзначити, що лижі такого типу повинні бути довгими, з гострим носком.
3
Лижі для ковзанярського ходу - жорсткі. При коньковом катанні колодка пружинить і штовхає лижника вперед. Такі лижі мають тупий, що не загнутий носок, а довжина їх перевищує зріст людини на 19 см. Перевірити, наскільки коньковие лижі підходять вам, можна наступним чином: поставте їх вертикально, ковзаючими поверхнями один до одного, покладіть руки на колодки і сильно стисніть їх. Якщо між лижами є просвіт в 3-4 мм, то вони вам підходять. Якщо ж просвіт становить 1-2 мм, то такі лижі занадто м'які для ковзанярського типу катання.
4
Варто згадати і про матеріал, з якого виготовлені лижі. Ви можете придбати пластикові або дерев'яні. Плюси пластикових лиж полягають у їх легкості, завдяки якій на них можна чудово пересуватися по трасі і гірських серпантинах. Пластикові лижі вибирайте у випадку, якщо ви катаєтеся коньковим способом. Ще однією перевагою таких лиж є те, що їх не потрібно постійно змащувати, на них можна пересуватися навіть по талому снігу. Також варто звернути увагу на наявність на пластикових лижах рифленої поверхні. До такої особливості при першому катанні доведеться звикати.
5
Дерев'яні лижі за вартістю будуть значно дешевше пластикових. Але перш ніж стати на трасу, їх потрібно добре просмолити, щоб вони служили довго.
6
Велика увага при виборі лиж потрібно приділити черевиків. Лижні черевики для ковзанярського способу катання повинні бути високими, жорсткими, з фіксацією гомілки і стопи. Низенькі підходять тільки для класичних лиж. Розмір черевика повинен збігатися з розміром стопи, ніяких запасів на вовняні шкарпетки не потрібно. Сучасні лижні черевики дуже теплі, м'які і розраховані на використання з одним звичайним носком.
7
При виборі лижних палиць звертайте увагу на їх вагу. Чим легше, тим комфортніше буде катання. Найміцнішими, легкими і відносно недорогими є палки зі скловолокна. Висота їх повинна бути менше росту людини в середньому на 15-20 см.
8
Вибираючи лижі дитині, враховуйте його вагу і зріст. Черевики для малюка повинні збігатися з його розміром ступні і сидіти на нозі максимально комфортно.
Корисна порада
Ні в якому разі не купуйте дешеві лижі в звичайних магазинах, вони повинні бути обов'язково зі спеціалізованого спортивного відділу.