Як лікувати дисбактеріоз у дитини до року.

У момент народження кишечник дитини стерильний, заселення мікрофлорою відбувається поступово протягом першого тижня життя. Надалі при зміні якісного і кількісного складу кишкової мікрофлори може виникнути дисбактеріоз кишечника. Лікування дисбактеріозу у дитини до року складається з декількох етапів.
Інструкція
1
Починайте лікування дисбактеріозу з виявлення і подальшого усунення причин, що викликали захворювання. У дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, відзначається підвищений вміст лактобактерій, клостридій і бактероїдів в кишкової мікрофлори. Це особливість засвоєння штучних сумішей організмом немовляти. Незважаючи на більш ніж достатній вміст лактобактерій, підвищення кількості бактероїдів викликає посилення газоутворення, а клостридії виробляють токсини. У сукупності це призводить до симптоматиці дисбактеріозу. Якщо дитина підросла і почав отримувати прикорм, причиною дисбактеріозу може стати прийом антибіотиків.
2
Проводьте заповнення відсутніх бактерій кишкової флори шляхом прийому спеціальних препаратів. Якщо аналізи калу показали дефіцит біфідобактерій - давайте дитині бифидосодержащие препарати. Якщо в кишковій флорі не вистачає лактобактерій - давайте малюкові препарати, які їх містять.
3
Дисбактеріоз призводить до порушення всмоктування поживних речовин у кишечнику і може викликати серйозні розлади травлення. У цьому випадку давайте дитині ферментні препарати. Пам'ятайте, що тривало ферменти приймати не можна, це може призвести до зниження функції підшлункової залози. Тривалість курсу лікування ферментами повинен контролювати лікар.
4
Для ліквідації токсинів, що виробляються в процесі життєдіяльності «непотрібної» кишковою флорою, використовуйте сорбенти. Пам'ятайте, що вони володіють високою адсорбуючої активністю і їх застосування ефективно тільки протягом 5 днів.
5
Для ліквідації патогенної флори використовуйте в комплексі лікування бактеріофаги. Це живі агенти, які здатні руйнувати клітини хвороботворних організмів. Бактеріофаги мають певної специфічністю до різних видів патогенних бактерій, препарат підбирайте з урахуванням складу зміненої кишкової флори дитини.
Зверніть увагу
Все схеми лікування повинні бути узгоджені з лікарем.