Як в'язати панчішними спицями.

Панчішні спиці використовуються для в'язання невеликих виробів (рукавиць, гольф, шапок, рукавичок, шкарпеток). Речі, пов'язані панчішними спицями, не вимагають збірки і мають закінчений вигляд.
Вам знадобиться
  • Комплект з 5 спиць, пряжа.
Інструкція
1
Використовуйте спиці для виготовлення виробів циліндричної форми (без шва). Розрахуйте необхідну кількість петель для виготовлення речі, враховуючи товщину пряжі і розмір спиць. Зв'яжіть зразок, злегка отпарьте через вологу тканину і просушіть. Відкоригуйте необхідну кількість петель після усадки, але воно має бути завжди кратно 4. Наберіть на 2 спиці необхідну кількість петель. Пров'яжіть перший ряд, розподіляючи петлі на 4 спиці порівну.
2
Пров'яжіть всі петлі на кожній спиці, починаючи з крайніх петель, п'ятої спицею. Зберігайте початкове кількість петель на кожній з спиць. Незалежно від обраного малюнка, завжди одна спиця вільна і змінює черзі кожну з решти 4 спиць. При в'язанні отримуємо коло без кромок петель. В'язати необхідно без зміни кількості петель стільки, скільки потрібно для отримання потрібної довжини за кресленням. Наприклад: для рукавиці - це буде довжина манжети.
3
Продовжуйте в'язання рукавиці лицьовими петлями по колу до того місця, де повинен розташовуватися великий палець. Зніміть 6 крайніх петель на шпильку, а на робочу спицю наберіть стільки ж петель. Приміряйте манжету, переконайтеся в зручності розташування отвору для пальця і продовжите в'язання лицьовими петлями (з 6 набраними) до кінця мізинця. Зменшуйте петлі в кінці 4 спиці і початку 1 спиці, в кінці 2 спиці і початку 3 спиці. Отримайте мисок з 2 або 3 петлями, які стягніть робочою ниткою і закріпіть з виворітного боку.
4
Зніміть з шпильки і одягніть на 1 спицю залишені для великого пальця 6 петель. Наберіть на 2 спицю теж 6 петель, але вже з протилежного (пров'язаний) сторони. На 3 і 4 спиці (вони будуть з боків пальця) наберіть по 3 петлі. Зв'яжіть потрібну довжину пальця, збавляючи петлі.
Зверніть увагу
При в'язанні панчішними спицями лицьові петлі провязать за верхню частину петлі.
Корисна порада
Приємним моментом при в'язанні панчішними спицями є можливість примірки виробу на будь-якому етапі виготовлення. Це допомагає на перших етапах роботи внести зміни, якщо відбулися помилки в розрахунку.