Як в'язати незакінчений стовпчик без накиду.

Переважна більшість візерунків для в'язання гачком будується на поєднанні стовпчиків з різною кількістю накидов і повітряних петель. Незакінчені стовпчики попадаються не так часто, але вміти їх в'язати необхідно. Вони можуть бути основою для виконання, наприклад, групи стовпчиків із загальною вершиною. Такі стовпчики застосовуються і для виконання укорочених рядів.
Вам знадобиться
  • - кручена пряжа середньої товщини;
  • - звичайний гачок по товщині пряжі;
  • - довгий гачок або на волосіні.
Інструкція
1
Зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель. Ряд з стовпчиків без накиду нижче того, який виходить при в'язанні з накидом. Тому на підйом досить зробити всього 1 петлю.
2
Введіть звичайний гачок в повітряну петлю точно так само, як ви це робите для в'язання звичайного стовпчика. Захопіть робочу нитку і витягніть петлю. У вас вже вийшов незакінчений напівстовпчик. Цей прийом теж надалі згодиться, і про нього необхідно знати. Щоб напівстовпчик залишився незавершеним, його не потрібно провязивать разом з петлею, що знаходиться на гачку. Там повинно бути 2 петлі. Введіть гачок в наступну за рахунком повітряну петлю і точно так же витягнете робочу нитку. Таким чином зв'яжіть стільки напівстовпчиків, скільки потрібно по малюнку.
3
Незакінчені стовпчики без накиду в'яжуться в 2 прийоми. Точно так само, як при виконанні незакінчених напівстовпчиків, введіть гачок в повітряну петлю або стовпчик попереднього ряду. Захопіть робочу нитку і витягніть петлю. Знову захопіть нитку, як при в'язанні простих стовпчиків, і простягніть її в петлю, яку зробили перед цим. На гачку має бути 2 петлі. При в'язанні простого стовпчика ви б їх з'єднали разом ще однієї петлею, зараз же цього робити не потрібно. Переходьте до наступного незакінченому стовпчику без накиду.
4
Зробіть потрібну кількість незакінчених стовпчиків. Якщо по малюнку потрібно з'єднати їх разом, то пров'яжіть останній за рахунком так, як описано в попередньому кроці. Потім захопіть робочу нитку і протягніть її крізь усі петлі незакінчених напівстовпчиків, що знаходяться на гачку. У вас знову залишилося 2 петлі. Захопіть гачком робочу нитку і пров'яжіть їх разом звичайним способом. В описі малюнка може бути зазначено, що всі петлі групи пров'язуються разом з першою петлею одним прийомом, а не двома.
5
Може виникнути і необхідність в'язати укороченими рядами із застосуванням таких стовпчиків. Це зручніше робити гачком на волосіні. На початку ряду зробіть потрібну кількість незакінчених простих стовпчиків. Далі в'яжіть ряд, як потрібно за викрійці і малюнку. Дов'язати його до кінця, переверніть в'язання і зв'яжіть ще один ряд. Кінцеві стовпчики в'яжіть в незакриті петлі незакінчених стовпчиків. Зробіть це так. Введіть гачок в петлю незакінченого стовпчика, витягніть нитку і пров'яжіть петлю, що разом з тією, що знаходиться на гачку. Решта стовпчики пров'яжіть точно так же. Подібний прийом застосовується в тому випадку, якщо необхідно плавно збільшити ширину вироби.