Як в'язати незакінчений стовпчик з накидом. Як в'язати 3 незакінчених стовпчики з 3 накидом.

Незакінчені стовпчики з одним, двома і більше накидами можуть значно урізноманітнити візерунок. Дуже часто їх потрібно з'єднувати в пучки для отримання красивої групи стовпчиків. Якщо незакінченими стовпчиками закінчити деталі виробу, то з'єднати їх між собою можна буде декоративним швом «петля в петлю», як при в'язанні спицями.
Вам знадобиться
  • - пряжа середньої товщини;
  • - гачок по товщині пряжі;
  • - додаткова нитка;
  • - 2 гачки, з'єднані волосінню.
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок. Для тренування зробіть ланцюжок з довільної кількості повітряних петель. Незакінчені стовпчики з накидом можуть бути і елементом круглого мотиву, але спочатку спробуйте пов'язати з ними пряме полотно. Зробіть 2 повітряних петлі на підйом.
2
Накиньте нитку на гачок, як ви це робите при в'язанні звичайних стовпчиків з накидом. Введіть гачок в потрібну петлю ланцюжка. Підведіть гачок під робочу нитку, захопіть її і витягніть назовні На гачку у вас повинно вийти три петлі - та, яку ви тільки що витягли, накид і та, яка вже була на гачку.
3
Знову захопіть робочу нитку і протягніть її крізь петлю, втягнути з повітряної петлі або стовпчика попереднього ряду і накид. Для в'язання звичайного стовпчики з накидом вам було б потрібно провязать разом дві знаходяться на гачку петлі. Зараз цього не робіть, залиште обидві. Аналогічнопровяжіте наступний незакінчений стовпчик з накидом.
4
Стовпчики з двома, трьома і більше накидами в'яжуться майже так само. Пров'язуйте перші прийоми так само, як і для звичайних стовпчиків, але не закінчуєте і залишаєте на гачку 2 петлі. Після виконання наступного незакінченого стовпчика має утворитися 3 петлі і так далі.
5
У візерунках, що знаходяться в середині деталі, такі стовпчики рідко виконуються поза поєднання з іншими елементами. Як правило, їх необхідно буває з'єднати між собою, щоб вийшов пучок. Зв'яжіть описаним способом кілька незакінчених стовпчиком з одним або декількома накидами. Після вив'язування останнього захопіть гачком робочу нитку і протягніть її крізь усі петлі, крім останньої, тобто тієї, яка вже була перед вив'язування першого стовпчика. У вас вийшло 2 петлі. Пров'яжіть їх разом.
6
Можуть бути й інші поєднання груп стовпчиків з накидом. Це зазвичай вказується в описі малюнка. Наприклад, пров'яжіть 5 таких стовпчиків. Потім захопіть нитку, витягніть її через 3 перших стовпчика. Переверніть роботу, зв'яжіть ланцюжок з декількох повітряних петель. Проведіть гачок крізь усі незакінчені стовпчики і витягніть через них петлю. Пов'яжіть її разом з кінцевою петлею повітряної ланцюжка. Взагалі вміння вив'язувати різні варіанти стовпчиків дозволяє будь майстрині придумувати все нові і нові малюнки.
7
Цей прийом може бути доречний при завершенні деталі. Пров'яжіть такими стовпчиками весь останній ряд. Закінчення деталі в цьому випадку виходить приблизно таким же, як при в'язанні спицями. Найзручніше робити це гачком на волосіні або навіть двома гачками, з'єднаними волосінню один з одним на манер кругових спиць. Можна зняти петлі і на додаткову нитку, а при в'язанні деталей невеликого розміру - на шпильку. Зв'яжіть другу деталь, закінчивши її точно таким же чином. З'єднайте фрагменти один з одним трикотажним швом «петля в петлю». Виконати його можна як гачком, так і голкою.
Використання у в'язанні накидов (мається на увазі накидання на спицю або гачок робочої нитки, непередбачене при звичайних петлях) - необхідна вміння, яке дозволяє додавати кількість петель на виробі, а також виконувати певні візерунки.
Інструкція
1
Якщо ви в'яжете на спицях, і по інструкції повинні зробити подвійний накид, це означає, що на кінчик правої спиці ви повинні накинути два рази робочу нитку або, іншими словами, двічі обернути ниткою праву спицю. В подальшому ряду для додавання петель, а для утворення конкретного візерунка, то в наступному ряду, швидше за все, потрібно буде зменшити зайві дві петлі певним чином, при цьому чітко дотримуйтесь схемою в'язання.
2
Якщо ви в'яжете гачком, то стовпчик з двома накидами робиться наступним чином. На гачок накиньте робочу нитку два рази, введіть гачок в петлю попереднього ряду, захопіть робочу нитку і витягніть. В результаті на гачку повинні бути: тільки що витягнута петелька, два накиду, ще одна петля (сама далека від робочої нитки). Після цього захопіть гачком робочу нитку і витягніть її через петлю і перший накид, що знаходяться на гачку. Потім знову захопіть робочу нитку і протягніть її через петлю і другий накид. Знову накинувши нитку, протягніть її через дві петлі, що залишилися на гачку.
3
Ряд з стовпчиків з двома накидами виходить значно вище, ніж ряд із звичайних стовпчиків, тому в'язати таким чином полотно простіше і швидше. Однак при такій в'язці полотно виходить досить ажурним і нещільним, що потрібно враховувати, якщо ви самі винаходите візерунок свого виробу.
4
При в'язанні цілого ряду, що складається з стовпчиків з двома накидами , починають такий ряд з ланцюжка з 4 повітряних петель (так звані повітряні петлі підйому), які на полотні виглядають як перший (або останній ) стовпчик в ряду.
5
При в'язанні стовпчиків з трьома і більше накидами принцип дій зберігається, тільки збільшується кількість прийомів. Стовпчик з двома накидами вив'язується в три прийоми (по дві петлі), стовпчик з трьома накидами - в чотири прийоми (по дві петлі) і так далі.