Як залікувати поріз.

Життя повне небезпек. Навіть при великому бажанні ви не зможете убезпечити себе від різних травм, пошкоджень або порізів. На жаль, бігати до лікаря з кожного приводу неможливо. Це вимагає тимчасових витрат, а можливості відвідати доктора немає. Таким чином, варто навчитися лікувати порізи самостійно.
Інструкція
1
Отже, що ж робити, якщо вам не вдалося уникнути порізу. Для початку обробіть місце пошкодження 3-процентним розчином перекису водню. Це запобіжить утворенню гною, тому піна здатна видалити дрібні піщинки і бруд з рани.
2
Відмовтеся від зеленки або йоду. Їх використання лише викликає згортання білка в тканини, що перешкоджає загоєнню. Нанесіть 5-процентну настоянку йоду на шкіру навколо порізу. Можете поміняти цей засіб на спирт. У наступні дні намагайтеся не мочити поріз, тому це може призвести до інфікування. Дочекайтеся, коли фібрин сформує захисну скоринку. Для того щоб прискорити процес і захистити ранку, використовуйте бактерицидний пластир. Не забувайте міняти його час від часу.
3
Напевно, багато хто помічав, що діти тягнуть забите місце в рот. Тварини чинять так само - вони просто зализують свою рану. І це неспроста. Справа в тому, що слинні залози містять в собі епідермальний фактор росту або ЕФР. Він являє собою білок, який щодня виділяється в слизову оболонку вашої травної системи. Як приклад можна навести історію з гарячим чаєм.
4
Більшість людей за день випивають не одну чашку окропу. Проте жодних проблем зі здоров'ям не спостерігається. У той же час кава, пролита на руку або ногу, буде довгий час нагадувати про себе. Вирішення цієї загадки досить просте - зміст ЕФР в слизовій травної системи настільки велике, що в людини не виникає жодних неприємних відчуттів.
5
Все це наштовхнуло вчених на думку про створення спеціального ліки на основі епідермального фактора росту. Воно дозволить в найкоротші терміни загоювати рани і порізи. А поки скористайтеся власною слиною і просто оближіть місце порізу. Це зупинить кров і прискорить одужання.