Як порахувати середньоденний заробіток. Як розраховується середньоденний заробіток.

Для розрахунку середньоденного заробітку слід керуватися постановою Уряду РФ 922, Федеральним законом 90, змінами статті 139 ТК РФ. Відповідно до даних законодавчими актами стан 213 вважається таким, що втратив силу.
Вам знадобиться
  • - калькулятор або програма 1С.
Інструкція
1
Щоб провести розрахунок середньоденного заробітку, враховуйте зміни і керуйтеся новим положенням за номером 922. Чи не враховуйте при розрахунку загальної заробленої суми будь-які виплати співробітникові, що не мають відношення до оплати праці. Наприклад, всі соціальні виплати, матеріальну допомогу, компенсацію за харчування, навчання, лікування, відпочинок та інші види допомоги в загальну суму заробітку не включайте (пункт 3 нового Положення).
2
Розраховуйте середній заробіток незалежно від графіка та режиму роботи співробітника. Для нарахування виплат, передбачених законами про збереження середнього заробітку, таких як відпускні, відрядні чи інші виплати, складіть всю зароблену суму, з якою ви утримували прибутковий податок за 12 місяців і розділіть на фактично відпрацьований час в розрахунковому періоді.
3
Якщо розрахунковий період становить менше 12 місяців з причини того, що відпрацював співробітник набагато менше часу, робите розрахунок, виходячи з фактично зароблених сум, розділених на фактично відпрацьований період.
4
Для оплати відпустки складіть всі зароблені суми за 12 місяців, розділіть на 12 і на 29,4. Раніше середньоденний заробіток розраховувався діленням на середньомісячну кількість робочих днів, число яких дорівнювало 29,6.
5
Для розрахунку середнього денного заробітку для оплати компенсації за невикористану відпустку керуйтеся колишньою схемою. Складіть всі зароблені суми, з яких було утримано прибутковий податок, розділіть на кількість робочих днів, виходячи з 6-денного робочого тижня, незалежно від того, який графік роботи застосовується на вашому підприємстві.
6
Для розрахунку середньоденного заробітку у неповністю відпрацьованому місяці зробіть вказаний в положення розрахунок середньомісячного числа календарних днів. Для цього 29,4 помножте на кількість місяців, які відпрацьовані повністю, складіть з кількістю календарних днів в розраховується місяці. Розділіть нараховану зарплату на отриману цифру.
7
Щоб розрахувати середньоденний заробіток для оплати соціальних допомог, складіть всі зароблені суми за 24 місяці, з яких утримувався прибутковий податок, розділіть на 730. Якщо співробітник відпрацював менше, ніж 2 роки, то зробіть фактичний розрахунок, склавши всі зароблені суми і розділивши на відпрацьовані календарні дні. Мінімальний середній заробіток не може бути нижче, ніж розрахований виходячи з МРОТ, максимальний заробіток для розрахунку за 12 місяців не повинен перевищувати 415 тисяч рублів.