Як визначити час доби.

Поштовхом до винаходу точного і зручного хронометра були потреби мореплавців, яким необхідно було знати або точний час, або бачити зірки або сонце для визначення координат судна, а останнє не завжди можливо в бурхливому морі. Певний час доби залежить від положення Землі щодо Сонця в даний момент, а воно визначається компасом, тому годинник і компас - взаємозамінні прилади. За допомогою компаса можна досить точно дізнатися час доби.
Вам знадобиться
  • - компас.
Інструкція
1
Визначте час доби за допомогою компаса: зорієнтуйте прилад таким чином, щоб стрілка «Північ» показувала на позначку 360 градусів, а «Південь» - на 180. Подумки проведіть лінію від центру компаса до Сонця (кут між цією лінією і стрілкою «Північ» називається азимут). Розділіть отримане значення азимута на 15, і ви отримаєте точний час доби.
2
Визначте приблизний час доби вночі, спостерігаючи за місяцем. Якщо ви бачите на небі тонкий серп зростаючої місяця (він утворює букву «р», якщо провести риску ліворуч), значить, йде перша половина ночі, до середини. Якщо ви спостерігаєте убутну місяць («ріжки» літери «р» дивляться не наліво, а направо), то середина ночі вже настала і йде її друга половина.
3
Визначте точний час доби за допомогою компаса і спостережень за місяцем. Поверніть компас так, щоб буква «С» на диску була зорієнтована на Місяць, зауважте кут між цим напрямком і кінцем стрілки з написом «Північ», розділіть його на 15. Визначте, скільки часткою Місяця ви спостерігаєте за умови, що місячний диск ділиться на 12 часткою. Якщо місяць зростаючий або повна, додайте кількість часток до раніше отриманої цифри (якщо сума виходить більше 24, відніміть 24); якщо місяць спадна - відніміть; отримана цифра і буде шукане час доби.
4
Визначте приблизний час доби вночі і рано вранці, спостерігаючи за птахами. Різні види птахів виконують свої перші ранкові пісні в різні, але певні години. Наприклад, горобця можна почути з 6 до 7 години ранку, синицю - з 5 до 6, дрозда - з 4 до 4.30, вільшанку - з 3 до 4.
5
Визначте приблизний час доби, спостерігаючи за квітами. Всім відомі і широко поширені в наших луках квіти можуть підказати час мандрівникові: якщо мати-й-мачуха, польові нігтики і гвоздика ще не розкрилися, то ще немає 10 годині ранку; кульбаба «прокидається» в 6-7 годин, цикорій - в 5-6; нічна фіалка розкривається близько 9 - 10 годин вечора.
Зверніть увагу
Не забудьте додати до отриманого астрономічному часу одиницю, один декретну годину, якщо перебуваєте на території Російської Федерації.
Щоб нікуди не спізнюватися, необхідно знати точне час . Але будь-які годинники мають властивість з часом починати поспішати або відставати. Ви зможете уникнути цього, якщо будете знати, де можна уточнити правильність показників ваших наручних годинників і будильників.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - телефон.
Інструкція
1
Дізнайтеся точне час за допомогою інтернету. Зайдіть на один із сайтів, що публікують подібну інформацію, наприклад, на наступний - http://www.anafor.ru/time/index.htm Там ви зможете знайти інформацію про точний час, згідно з даними атомних годин, фукціонуючого в Обсерваторії США. Від їх показників вираховується час в конкретному населеному пункті. Для цього в графі пошуку вкажіть назву міста, час якого вас цікавить. Його потрібно записувати англійською мовою. Після цього ви зможете побачити час в цьому часовому поясі з точністю до секунди. Також в якості додаткової інформації буде дана календарна дата, а також температура повітря і вологість у конкретному регіоні. Після цього ви зможете встановити знайдене точне час на своїх годинниках.
2
Крім вищевказаних, існують ще й спеціальні ресурси для установки часу на комп'ютері. На подібних сайтах можна синхронізувати точне час з показниками вашого комп'ютера. Система при кожному виході в інтернет буде оновлювати їх. Один з подібних сайтів для синхронізації часу - http://direct-time.ru/
3
Зателефонуйте в службу точного часу по телефону. У різних регіонах номери телефонів можуть відрізнятися, наприклад, у Москві потрібно набирати 100, в Санкт-Петербурзі - 060, а в Норильську - 000. Дізнатися точний номер можна в телефонному довіднику міста, їх можна знайти, наприклад, на деяких поштових відділеннях. Будь-які питання за даним номером задавати не потрібно - ви почуєте автовідповідач, який повідомляє вам точну час . Дзвінок в таку службу безкоштовний для абонента, що дзвонить з будь-якого стаціонарного телефону.
4
Якщо зазначені способи для вас недоступні з яких-небудь причин, орієнтуйтеся на повідомлення про час по радіо. Зокрема, час зазвичай оголошується перед початком випусків новин. При цьому не варто довіряти телевізійним каналам - сітка мовлення може зміщуватися, і при цьому є ризик того, що навіть новинна програма може вийти в ефір на кілька хвилин пізніше заявленого в програмі передач часу.