Як наклеїти багет.

Багет, або стельовий плінтус, надає з'єднанню стелі зі стінами закінчений вигляд. На сьогоднішній день представлений величезний асортимент цих пінополіуретанових виробів, багато з яких в точності імітують ліпнину. Багети, які випускаються під фарбування, клеяться до поклейки шпалер і фарбування стелі та стін. Пофарбовані - навпаки, клеяться поверх клейових стель і шпалер.
Вам знадобиться
  • - стусло;
  • - шпалерний ніж;
  • - багети;
  • - клей;
  • - шпаклівка;
  • - флейцевая кисть.
Інструкція
1
Багет під фарбування допоможе приховати нерівності стиків стелі та стін, проте якщо стіни криві, то такий багет тільки підкреслить вада. Наклеюйте багет під фарбування перед тим, як обклеювати стіни шпалерами або покривати фарбою. Приклеювання починайте з самого помітного внутрішнього кута приміщення.
2
Правильно обрізати багет в зовнішньому і внутрішньому кутах ви зможете за допомогою стусла. Швеллерообразним стусло (у формі літери «П») ви можете зробити самостійно. Для цього до довгих торцях рівною обрізної дошки строго під кутом 90 ° пригвинтите відрізки ДСП або фанери такої ж довжини.
3
Відміряйте кути 90 ° і 45 ° по транспортира. Прокреслите їх в середині виробу з поворотом в обидві сторони по поверхні дошки з переходом на боковини. Ножівкою з рівним високим полотном строго вертикально надпілов бічні стінки по зазначеним лініях до самої основи.
4
Щоб визначити напрямок різу зовнішніх і внутрішніх кутів, переверніть стусло догори ногами і в кутку біля стелі вкладете в нього багет. Стислі разом з вставленим в нього багетом укладіть на стіл і виконайте рез. Однак якщо ви формуєте кути багета вперше і не хочете помилятися у визначенні напрямку різу, придбайте велику L-образне стусло.
5
Перевірте сполучення багетів після різу, вклавши їх у кут. Невеликі проміжки до півтора міліметрів допустимі. Після закінчення робіт їх можна зашпатлевать. Якщо потрібно, для поліпшення стикування подрежьте багети ножем. Для приклеювання багета можна використовувати шпаклівку, наприклад Фюгенфюллер, прозорий клей для поліуретану або рідкі цвяхи (тільки не для білого багета). Не використовуйте силіконові герметики, тому їх неможливо пофарбувати.
6
Наклеюючи багет, чи не згинайте його, намагаючись усунути щілину між стелею і стіною. У разі виявлення таких нерівностей краще залиште в поглибленнях щілини, які не будуть кидатися в очі після замазування і фарбування. Після того як клеїть схопиться, зашпатлюйте щілини і стики між багетами.
7
Спочатку нанесіть один шар шпаклівки, який дасть усадку на стиках і в глибоких щілинах. Потім другим шаром покрийте місця помітної усадки. Обробивши кожен метр, розгладжуйте шпаклівку вологою флейцевой пензлем. Після закінчення шпатлювання зашліфуйте стики наждачкою. Перед фарбуванням багет обов'язково протріть від пилу.