Як встановлюється парник.

Щоб отримати багатий врожай і насолодитися свіжою зеленню вже навесні, потрібно заздалегідь потурбуватися питаннями відбору, пророщування насіння та догляду за розсадою. Важливими аспектами є також правильний вибір конструкції парника, покриття його стін і даху, підготовка грунту і своєчасна висадка овочів на сформовані гряди.
Інструкція
1
Огляньте ділянку і виберіть оптимальне місце для установки парника. Розташовуйте конструкцію таким чином, щоб скати даху і стін отримували максимальну кількість світла протягом дня. Орієнтація в східно-західному напрямку гарантує потрапляння на поверхню парника сонячних променів в той час, коли сонце знаходиться в зеніті. Якщо на вашій ділянці немає майданчиків, освітлюваних весь світловий день, виберіть місце, куди промені заглядають до обіду: цим ви забезпечите рівномірний поступовий нагрів повітря і достатнє накопичення тепла всередині парника. Чи не споруджуйте конструкції на часто продуваються місцях, на сильних вітрах і протягах. Для досягнення найкращого результату при вирощуванні овочевих культур важливо не допускати втрат тепла, пов'язаних з охолодженням поверхні рухом холодного повітря зовні. Особливо великі і значущі такі втрати стають в серпні-жовтні, коли з'являються перші заморозки.
2
Виберіть тип парника, який підійде вам найбільше. Визначте необхідність зведення бетонної основи, наприклад, це потрібно, якщо ви ставите опалювальну теплицю. При запланованих переміщеннях парника по ділянці передбачте легку і складну конструкцію. Виберіть тип даху: односхилий, двускатную, плоску. Продумайте наявність поверхів і підвісних рівнів всередині теплиці. Якщо у вас немає можливості скористатися готовою магазинної конструкцією, накресліть ескіз і приготуйте необхідні матеріали.
3
Використовуйте для зведення каркаса легкі та міцні будівельні елементи: тонкі алюмінієві рами, дерев'яні рейки. Для покриття поверхні стін і даху вибирайте плівки або пластикові листи, пропускають світло і добре утримують тепло всередині. Використання скла для установки парників стає все більш рідкісним явищем: адже це значно ускладнює конструкцію і підвищує травмоопасность. В даний час в спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір укривних матеріалів на будь-який смак і достаток, зручних для транспортування і простих в установці.
4
Передбачите зручність і своєчасність поливу майбутнього врожаю. Ідеальним варіантом стане установка автоматичної системи підведення води до грунту, різноманітність марок і типів таких пристроїв дозволить вам вибрати найбільш прийнятну за якістю і ціною систему.
5
Перед висадкою рослин в парник підготуйте грунт згідно вимогам вирощуваних культур, внесіть необхідні добрива, добре пролийте субстрат, сформуйте гряди і розрівняйте землю граблями.